image

Антикризове об'єднання Закарпаття закликало громади зупинити підпали сухостоїв в області

Відкрите антикризове об’єднання Закарпаття ЗДОРОВ'Я і ЖИТТЯ, куди входять Асоціації органів місцевого самоврядування, неурядові, наукові та громадські організації і мас-медіа, закликають припинити спалювання сухостоїв на Закарпатті

Цьогорічна географія і масштаби підпалів сухої трави, очерету та лісових пожеж вражає. Але особливо вражає те, що переважна більшість вогняних шоу зроблені або навмисно, або ж через необережну халатність. За повідомленнями ДСНС, лише з початку цього року в Україні виникло більше 13 тисяч пожеж на відкритих територіях та в природних екосистемах. Найбільшою і найзагрозливішою для довкілля була цьогорічна пожежа в лісах і покинутих селах Чорнобильської зони. Для природного рослинного і тваринного світу вогонь - це деградація і загибель. Через спалювання трави в атмосферу викидається багато шкідливих для здоров'я людини речовин: чадний газ, окис азоту, канцерогенні сполуки, якими є і мікрочастинки диму, а також двоокис вуглецю - основний парниковий газ, що є причиною глобальних змін клімату.

Вдихання повітря із сумішшю шкідливих газів і частинок при пожежі особливо шкодить людям з респіраторними захворюваннями загалом та з тими респіраторними захворюваннями, що їх викликає коронавірус COVID-19.

У тліючому листі виділяються ще й діоксини та бензопрен, здатні викликати у людини онкозахворювання. Зрозуміло, що увесь час цей букет шкідливих речовин, що попадають в організм навряд чи сприяє зміцненню імунної системи людини, а від її стану найбільше залежить одужування при зараженні коронавірусом COVID-19. То що, ми самі собі вороги?! Виходить, що так. Незважаючи на те, що закон на стороні безпечного для життя і здоров'я довкілля, а штрафи за підпал трави зросли у 18 разів (!), жодна екологічна інспекція, жодна поліція чи лісівники не займаються патрулюванням природних територій з метою запобігання підпалам і пожежам та затримки паліїв справді на гарячому.

Тому ми звертаємось до сільських, селищних і міських рад, депутатів і голів громад та громадськості із закликом зробити все можливе для захисту нашої природи і здоров'я людей від паліїв і пожеж, - йдеться у зверненні.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com