image

Близько 150 волонтерів з усієї України допомагали боротися із пересиханням Долини нарцисів

23 квітня близько 150 волонтерів з усієї України приїхали в Долину нарцисів, щоб допомогти адміністрації Карпатського біосферного заповідника боротися із пересиханням Долини. Волонтери під керівництвом науковців парку та експертів «Дунайсько-Карпатської Програми» очистили вологі луки після зрізання кущів на площі біля 20 га, зробили три загати на меліоративних каналах, а також підготували десятки в’язок із попередньо зрізаних гілок, що також будуть використані для будівництва загат.

Ці роботи покликані затримати у повноводний період якомога більше води, щоб підтримати луки із нарцисом вузьколистим у посушливий період. Це допоможе відновити водний режим найбільш цінних ділянок Долини, а отже, зберегти унікальні угрупування з домінуванням нарциса вузьколистого та близько 20 інших видів рослин Червоної Книги України, що також зростають на цій території та потребують високого рівня зволоженості.

Захід організувала ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” спільно із Карпатським біосферним заповідником та екородиною CHYSTO.DE?!

IMG_3716

“Загати із вербових гілок та оглеєного ґрунту забезпечують підняття рівня води на меліоративних каналах тимчасової дії. В Долині Нарцисів існує величезна проблема із гідрологічним режимом. Ми постійно працюємо над тим, щоб забезпечити підняття грунтових вод та забезпечити Долину Нарцисів життєдайною вологою. Це особливо важливо, зважаючи на глобальні кліматичні зміщення. А влаштовані під час акції загати є простими і економічно дешевими у виконанні та напрочуд ефективними у затриманні вологи на території Долини нарцисів”, - каже завідувач лабораторії екологічного моніторингу, кандидат наук, старший науковий співробітник Петро Папарига.

“Ми маємо такий досвід з порятунку Вільшанського водосховища, де все відбувається на волонтерській ініціативі і ми віримо, що сила єднання Українців є дуже потужною і призводить до позитивних змін на краще”, - каже засновниця та співорганізаторка заходів екородини CHYSTO.DE?! Лєна Жук.

IMG_20230423_142130

Величезна кількість природоохоронних територій України нині знищені - внаслідок бойових дій чи окупації. “Залучення широких волонтерських кіл до охорони природи допомагає поширенню екологічної освіти та сприяє демократичності нашого сусупільства. Охорона природи стає ближчою до людей, відповідно вона частково знаходиться також під їх захистом, крім захисту держави. Відстоювання наших екологічних прав на чисте довкілля є частиною захисту нашої свободи та нашої країни”, - каже керівник ГО Дунайсько-Карпатська Програма” к.б.н. Богдан Проць.

Захід провели в рамках проєкту ГО “Дунайсько-Карпатська Програма” “Врятувати Долину нарцисів” за фінансової підтримки European Outdoor Conservation Association (EOCA) та компанії-виробника туристичного спорядження ORTOVOX та за підтримки The German Marshall Fund.

Більше інформації за тел: 067 353 38 13 - к.б.н. Богдан Проць, керівник ГО “Дунайсько-Карпатська Програма”.  

Більше про нас: http://www.natureexperts.org/

Про проєкт “Врятувати Долину Нарцисів” http://www.natureexperts.org/eoca-vryatuvaty-dolynu-narczysiv/

Ми у соцмережах: https://www.facebook.com/DanubeCarpathianProgramme 

IMG_3787 (2)
 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com