image

Чому на Закарпатті екологи не забороняють запускати в небо повітряні кульки

Репліка еколога Генріха Розмана щодо примітивної та шкідливої для природи традиції запускання в небо повітряних кульок

Мені дивно, що екологи можуть штрафувати за викинуте десь на природі сміття, але не штрафують за масове та публічне запускання у небо повітряних кульок. Це занадто примітивна та шкідлива традиція. Я не про естетику чи ефектність. Я про те, що ці кульки не літають в небі вічно і десь таки "осідають". У лісах, на полях, на водоймах. І їх багато. Адже останнім часом ці запускання носять масовий характер.

Для мене було шоком, коли два роки тому якісь патріоти влаштували акцію, на якій запускали в небо зміїв із українською символікою. Серед тих зміїв був і такий, який виготовили з сотень повітряних кульок. 

17-55-82

То невже нищення природи і є виявом патріотизму?

Про примітивні акції із запусканням кульок писав і Prozak.info, але схоже на те, що нікого це не турбує. Лише за останній місяць в Ужгороді масово запускали сотні повітряних кульок на Дні лісника в Боздоському парку, і на День Ужгорода на Театральній площі і навіть зараз на відкритті "Срібного мольберта". І жодної реакції від екологів!

Хочу нагадати, що запускання повітряних кульок приводило і до трагедій. Може хтось не знає, але у 1986 році в американському Клівленді на фестивалі повітряних кульок сталася біда. У повітря було випущено півтори мільйона кульок. Авіакомпанії терміново відмінили рейси літаків. Місцевий аеропорт закрився. Все небо було в кульках. Згодом вони почали падати на землю. Фактично всі водойми штату Огайо були в повітряних кульках. Ними були вкриті і автодороги, через що сталося десятки аварій. Ну і через цей запуск кульок загинули два рибаки. Перевернувся їхній човен і берегова охорона просто не могла дістатися до місця біди через величезну кількість кульок на воді. Тіла рибаків згодом викинуло на берег. 

 

Після цієї трагедії у багатьох штатах та й країнах світу почали забороняти подібні акції. У нас це чомусь вважається "гарно і весело". 

Генріх Розман, еколог

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com