image

Касаційний суд у Києві призначив новий розгляд справи про забудову Свидівця

Касаційний суд у Києві сьогодні скасував усі попередні рішення судів у справі забудови Свидівця і постановив провести новий розгляд справи у суді першої інстанції в Ужгороді. Про це в коментарі кореспонденту Укрінформу повідомив адвокат Сергій Войченко.

“Сьогодні Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду скасував рішення судів в Ужгороді та Львові щодо справи про забудову гірського масиву Свидовець мега-курортом, і постановив направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції — а саме Ужгородського міськрайонного суду на Закарпатті”, - сказав він.

За словами Войченка, судова тяганина навколо процесу зі скандальною забудовою мега-курортом, що має приймати 26 тисяч туристів на день, у гірському масиві Свидовець розпочалася 2017 року. Тоді разом із Міжнародною благодійною організацією «Екологія - Право - Людина» місцеві жителі подали позов до суду про визнання незаконними розпорядження Тячівської та Рахівської РДА про затвердження детального плану території туристично-рекреаційного комплексу «Свидовець». У першій інстанції суду в Ужгороді юристи-екологи, активісти та місцеві жителі отримали рішення суду на користь збереження Свидівця, але рішенням апеляційної інстанції у Львові попередній вирок суду скасували. Відтак, три роки тому була подана касаційна скарга адвокатами МБО «Екологія - Право - Людина» та Адвокатське об'єднання "Войченко і Дульський" і тільки зараз, у вересні 2021-го, касацію розглянув суд.

За словами координатора Руху Free Svydovets Ореста Дель Соля, активісти наразі готуються до нового суду в Ужгороді.

“Ми залучатимемо міжнародні екоорганізації, вимагатимемо, щоб проєкт забудови курорту мав міжнародну Оцінку впливу на довкілля. Також будемо пояснювати в суді, наскільки важливо зберегти дику природу цього масиву. Ми вважаємо, що Карпати — це не забавка для олігархів, це цінний природний ресурс, який треба зберегти для тих, хто далі житиме в Карпатах після нас”, - сказав Орест Дель Соль.

За інформацією активістів із Руху Free Svydovets, український документ ОВД по забудові Свидівця готовий, але він не був опублікований.

Проєкт забудови Свидівця курортом з'явився у 2016 році — це має бути гірсько-лижний курорт у кілька разів більший за Буковель, згідно з проєктом на території Закарпатської області в межах гірського хребта Свидовець планують звести комплекси на 28 тисяч туристів із 60-ма готелями, 120-ма ресторанами і навіть власним аеродромом. Тут планують встановити 23 підйомники та прокласти 230 кілометрів лижних трас.

Свидовець - гірський масив в Українських Карпатах, розташований на Закарпатті між річками Тересвою та Чорною Тисою. Є одним із системотворчих елементів давньольодовиково-високополонинських флішових ландшафтів Українських Карпат, має вигляд вигнутої на північ дуги завдовжки 25 км. Характеризується слабохвилястими лініями гір без великих перепадів між сідловинами і вершинами.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com