image

На Закарпатті розвиток бізнесу не повинен шкодити екології - Іванчо

На форумі Re: Open Zakarpattia 2023 у заступника голови Закарпатської ОВА Василя Іванча запитали про будівництво курорту Свидовець та будівництво вітряків

Мовляв, обидва ці проекти можуть нанести шкоду Закарпаттю.

Василь Іванчо розповів: що Україна рухається в Євросоюз і повинна дотримуватися всіх відповідних стандартів. "Якщо екологічна шкода більша за вигоди економічні, то такі проєкти ми не будемо підтримувати», - сказав Василь Іванчо.

У свою чергу влада області намагається підтримувати розвиток бізнесу в регіонах. 85% економічного потенціалу перебуває у трьох з шести районів Закарпаття - Ужгородському, Берегівському та Мукачівському, а решта три райони занадто депресивні в економічному плані і інвестори не поспішають туди йти. Тому, якщо є проект, який може підтримати економіку, приміром, Рахівського району, де планують побудувати гірськолижний курорт, то влада області намагатиметься сприяти цьому, але все одно не на шкоду екології.

Щодо вітряків, то якщо через їхнє будівництво буде нанесено великої шкоди природі, то влада не буде підтримувати такі проекти. «Якщо говорити про будівництво вітряка на гірському хребті, в результаті якого буде знищена гора - то звісно, ми не будемо підтримувати такий проєкт", сказав Іванчо. Але з іншого боку, резюмував заступник голови ОВА, нам потрібна альтернативна енергетика, бо це може бути значним порятунком в умовах блекауту. 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com