image

На Закарпатті влада застерігає від продажу червонокнижних первоцвітів

На Закарпатті вже виявлено випадки незаконного продажу червонокнижних первоцвітів

Перший заступник голови Закарпатської ОВА Мирослав Білецький нагадав, що такий продаж карається штрафами.

"В обласному центрі Закарпаття і в інших містах, переконаний, ви вже бачили людей, які продають букети перших весняних квітів. Таку картину спостерігаємо щороку з середини лютого до кінця травня.

Але вкотре нагадуємо: більшість видів ранньоквітучих ендемічних та реліктових рослин перебувають під загрозою знищення та занесені до Червоної книги України.

Вони прекрасні у своєму природному середовищі, не варто обмінювати це на один їхній день у вашій вазі. Перші весняні квіти відіграють важливу роль у житті лісу чи луки як природного комплексу, є їхньою невід’ємною частиною. Надто часто браконьєри виривають їх із цибулинами. Після цього неможливо буде відродити зниклі види, які природа творила упродовж десятків тисяч років.

Вилучення первоцвітів з природи є незаконним і тягне за собою покарання. Відповідно до ст. 88-1 КУпАП порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 грн до 1700 грн з конфіскацією.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачає накладення штрафу від 1700 грн до 3655 грн з конфіскацією.

Ворог вже так багато зробив для знищення природних багатств України. Не допомагайте йому своїми діями і ви", - написав Білецький на своїй сторінці у Фейсбук.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com