image

На даху будівлі Дубівської селищної ради встановили гібридну СЕС потужністю 10 кВт

Проєкт з підвищення енергетичної безпеки на Закарпатті реалізовує ГО «Екосфера» спільно з Дубівською селищною радою за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

У межах проєкту на даху будівлі селищної ради встановили гібридну СЕС потужністю 10 кВт. Гібридною її називають тому, що така установка передбачає тепловий накопичувач електроенергії, а отже, робить будівлю селищної ради автономною та практично незалежною від справності роботи централізованої мережі. Дубівська громада також зробила власний внесок у проєкт – профінансувала заміну аварійного даху на будівлі адмінбудинку.

 «Більшість домових та всі промислові СЕС є мережевими, і в умовах відключень електроенергії не приносять користі громаді. Ми ж ставили собі за мету не продаж електроенергії у загальну мережу, а саме вироблення електроенергії для власного споживання та підвищення енергонезалежності бюджетної установи громади. 

Гібридна електростанція оснащена літієвими батареями, які накопичують енергію сонця та можуть давати живлення тоді, коли виникають перебої у центральній мережі. Це особливо важливо в умовах блекауту, адже селищна рада продовжує працювати та слугує пунктом незламності для жителів громади. 

На Закарпатті це пілотний проєкт, як і в Україні загалом. І досвід, який ми набули в результаті впровадження проєкту, можна буде мультиплікувати на будь-яку іншу громаду» – зазначає керівниця проєкту, виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com