image

По річці Уж в бік Словаччини пливуть тисячі пластикових пляшок (ФОТО)

На Ужі різко піднявся рівень води і по воді пливуть тисячі пластикових пляшок до словацького кордону

Ця історія постійно повторюється. Як лише піднімається рівень води в закарпатських річках, так по них пливуть тисячі пластикових пляшок. 

Зокрема, по Ужу пливуть пляшки, які люди викинули в річку в Перечинському та Великоберезнянському районі. А потім далі по Ужу вони потрапляють до Словаччини.

IMG-0775 IMG-0773

Читайте: Словацьке телебачення соромить закарпатців через пластикові пляшки, які пливуть із Закарпаття до Словаччини (ВІДЕО)

Зазвичай, сусідні країни потім оголошують офіційний протест проти забруднень річок і штрафують нашу країну.

Однак, це не зупиняє закарпатців, які звикли викидати пластикові пляшки у річки, або залишати їх на берегах річок після відпочинку. 

Звичайно, що частина пластику та сміття залишається на заплавах у Закарпатті. І тоді комунальники населених пунктів просто у відчаї, бо потрібні кошти на прибирання та утилізацію цього сміття. До честі голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, цього року він змусив чиновників вичищати населені пункти від пластику, а інакше штрафи будуть платити вони самі. Окрім того, після розпорядження Москаля було нарешті вичищене Вільшанське водосховище.

Та найгірше те, що через засмічення пластиком водойм, захаращення водостоків та канав, велика вода наносить великі збитки нашій природі та людям.

Читайте: Паводок - кара закарпатцям за хамське відношення до природи.

Це велика проблема, яка, на жаль, поки не може буде вирішена. У першу чергу, через недостатню свідомість та екологічну освіченість закарпатців. 

Генріх Розман, еколог

0 коментарів


Написати коментар

Loading...