image

Сміття із Закарпаття досі пливе річками до Угорщини

Потрібні комплексні заходи

Ще на початку квітня відбулася селекторна нарада міністра екології Романа Абрамовського з керівництвом Закарпатської області. Мова йшла про ліквідацію стихійних звалищ, сміття з яких потім річками пливе до Угорщини.

Тоді ж констатувалося, що всього на річках Тиса, Боржава та Латориця утворилося 42 стихійних звалища.

Тоді ж перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький заявив, що багато територіальних громад не мають навіть угоди з відповідними службами щодо вивозу сміття. 

Згодом Білецький навідався на один із величезних заторів на річці Боржава в урочищі "Атак".

Це природоохоронна зона і там не пробратися великою технікою, але було зрозуміло, що затори потрібно розчищати у будь який спосіб.

І ось зараз, коли готується зустріч на Закарпатті президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, центральна влада знову поцікавилася, як йдуть справи з розчищенням сміттєзвалищ на річках. На селекторній нараді у понеділок Роман Абрамовський заявив, що на Закарпатті на річці Тиса все ще залишаються 42 стихійні сміттєзвалища. Міністр повідомив, що попри проведення великої роботи, ситуація докорінно не змінилася.

У свою чергу, перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький повідомив, що ситуативний підхід щодо ліквідації сміттєзвалищ матиме лише тимчасовий ефект. Тут потрібен комплексний підхід. Територіальні громади зобов'язані підписувати угоди на прибирання сміття. Наразі до прибирання сміття потрібно залучити і співробітників ДСНС. Як лише трохи впаде рівень води в річках, то відразу ж потрібно розчистити сміттєві затори на річках, зібрати сміття в одному місці і вивезти.

"Однак, розуміємо, що цих заходів недостатньо. Нам потрібно більш грамотно підходити до питання поводження з відходами, сортувати його, переробляти. Потрібно більше говорити про це, інакше екологічної катастрофи нам не уникнути", - повідомив заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький на своїй сторінці у Фейсбук. 

 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com