image

Співробітники екоінспекції виявили 9 несанкціонованих сміттєзвалищ вздовж річки Уж в межах Ужгорода

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області з метою здійснення контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства на території області проводить обстеження в частині поводження з відходами та виявлення несанкціонованих сміттєзвалищ, в тому числі в межах прибережних захисних смуг річок

Протягом лютого проведено обстеження берегів річки Уж, в межах міста Ужгород та берегів дериваційного каналу Кам’яниця – Ужгород. Так, за результатами обстежень виявлено 9 несанкціонованих сміттєзвалищ  твердих побутових відходів в межах прибережної захисної смуги річки Уж та місця скупчення ТПВ вздовж берегів дериваційного каналу.

Несанкціоноване розміщення відходів є порушенням вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про відходи», Земельного кодексу України та створює небезпеку для довкілля та здоров’я людей. Особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність. У випадку, якщо розміщення несанкціонованого сміттєзвалища призвело до забруднення земель, відповідальність передбачено згідно статті 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення та  статтею 239 Кримінального кодексу України.

Інспекція звернулася до Ужгородської територіальної громади щодо вжиття заходів реагування відповідно до статті 12 та 21 Закону України «Про відходи» та забезпечення заходів з ліквідації стихійних звалищ твердих побутових відходів на підконтрольній території.

Державна екологічна інспекція у Закарпатській області

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com