image

У центрі Ужгорода вдень перебувати більше години - небезпечно для здоров'я

Через численні будівництва та реконструкції центр Ужгорода небезпечно запилений

Ми розповідали про те, що навесні фіксувалося сильні запилення в Ужгороді. Наше місто перебуває з сумному списку екологічно нечистих. Все через розташування місця у невеликій впадині, яка погано провітрюється.

На жаль, влітку ситуація не помінялася. Навпаки - погіршилася. Зараз по всьому місту тривають будівництва. Нещодавно повідомлялося, що в Ужгороді ведеться будівництво понад 1700 об'єктів. При цьому кілька десятків і в самому центрі міста. І це не дрібні реконструкції, а ведуться крупні будівельні роботи. Візьміть хоча б комплекс "Корона" на Театральній площі. На вулиці Фединця взагалі суцільні будівництва. 

Вдень в центрі міста неможливо дихати. багато людей, у яких офіси в центрі, скаржаться на те, що через запиленість горять процесори на комп'ютерах. Господарки не встигають мити вікна, а власники автівок "зависають" на автомийках. 

На жаль, мова йде не про кварцовий пил, а технічний. Це дуже небезпечно для здоров'я. Навіть короткочасне перебування в запиленій місцевості може призвести до пневмоконіозу. У будь якій цивілізованій країні мешканців міста вже б попереджали про небезпеку і давали якісь поради. Наприклад, не перебувати тривалий час на запиленій місцевості, або взагалі не соромитися одягати марлеві пов'язки. 

Санепідемстанція повинна робити регулярні заміри і рапортувати про їх результати. 

Але у нас нічого подібного не робиться. На жаль.

Генріх Розман, еколог

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com