image

У заповідниках заборонили джипінг і ралі

У наказі «Про додаткові заходи щодо збереження територій та об'єктів природно-заповідного фонду» також забороняється проведення заходів із залученням звуковідтворювальної техніки.

Міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко підписав наказ «Про додаткові заходи щодо збереження територій та об'єктів природно-заповідного фонду», який забороняє проведення ралі та джипінг на територіях природно-заповідного фонду. Про це у вівторок, 17 березня, повідомляє прес-служба Міністерства екології.

«Пересування транспортних засобів (автомобілів, снігоходів, мото - і квадроциклів, човнів з двигунами внутрішнього згоряння, інших засобів підвищеної прохідності, важкої техніки і т.д.) в заповідниках відтепер дозволено лише у випадках, коли це необхідно для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або здійснення узгодженої з адміністраціями діяльності - наприклад, виконання своїх обов'язків лісниками або проведення наукової діяльності », - йдеться у наказі №80 від 16 березня 2015 року.

«Протягом останніх років на території національних природних парків в Україні пройшла ціла низка заходів з ралі і джипінг. Авторазвлеченія сина колишнього президента (Віктора Януковича-молодшого - НБН) коштували заповідного фонду дуже дорого, адже безперешкодно руйнувалася дика природа там, де раніше люди практично не бували », - зазначають у прес-службі відомства.

У 2014 році були зафіксовані факти того, як за день через Кінбурнську косу проїжджало до сотні позашляховиків. Це не тільки ставить на межу виживання птахів, які в'ють гнізда на піску на березі, а й взагалі може призвести до затоплення цієї коси в разі шторму, що є реальною загрозою для розміщених на цій території сіл.

«У всіх випадках джипери залишають після себе понівечену природу і зникають непокараними, хоча кожен заїзд джипів на заповідні землі є автоматичним порушенням закону, відповідальність за який передбачена ст. 252 Кримінального кодексу України », - підкреслює Ігор Шевченко.

Він зазначив, що в останні роки в Мінприроди надходить значна кількість звернень установ ПЗФ, вчених та екологічних організацій, які стурбовані нанесенням шкоди природним комплексам та об'єктам, розвитком ерозійних і деградаційних процесів, випадками браконьєрства, порушенням режиму охорони установ природно-заповідного фонду, в тому числі неконтрольованим використанням на територіях природно-заповідного фонду транспортних засобів.

На думку міністра екології та природних ресурсів, такі проблеми слід вирішувати системно, а не тільки переслідувати кожного окремо взятого порушника.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com