image

Ужанський нацпарк спростував інформацію про вбивство прикордонниками ведмедя

На сторінці Ужанського нацпарку у Фейсбук опубліковано спростування щодо інформації про вбивство прикордонниками ведмедя

Ми  повідомляли, що на Ужгородщині природоохоронці врятували маленьке ведмежа. Його прихистили в реабілітаційному центрі бурого ведмедя, який діє на території Національного природного парку «Синевир».  

Ужанський національний природний парк,  повідомив, що у ході вияснення обставин інциденту, співставлення фото- та відеоматеріалів, оприлюднених державною прикордонною службою України, та наявних в Ужанського НПП було зроблено висновок, що мова йде про одне й те саме ведмежа.

У Нацпарку оприлюднили фото прикордонників біля мертвої ведмедиці і стверджували, що саме прикордонники вбили ведмедицю.

Однак у самій прикордонній службі  цю інформацію спростували. Прикордонники переконують, що на фото не ведмедиця, а ведмідь, який був знайдений прикордонниками мертвим без слідів набоїв. Окрім того, ведмідь був знайдений не на Березнянщині, де знаходиться Нацпарк, а на Ужгородщині.

Як повідомили в Спеціалізованій прокуратурі у сфері оборони Західного регіону, за фактом вбивства ведмедиці відкрито кримінальне провадження.

І ось пройшов час, було проведено розслідування і відбулися суди. 

Нацпарк визнав, що поширив неправдиву інформацію.

"Інформація, викладена на нашій сторінці у період з 1 до 3 травня 2023 року стосовно вбивства прикордонниками ведмедиці та фотографування військовослужбовцями Державної прикордонної служби України на фоні вбитої ними тварини, а також вся інформація викладена в даному контексті, є неправдивою та є виключно особистими думками та припущеннями автора, який від імені Ужанського національного природного парку здійснив дану публікацію, і яка жодними документами та доказами не підтверджена", — йдеться у повідомленні.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com