image

Визначено найбрудніші річки та водойми Закарпаття

Лабораторія моніторингу вод Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса провела моніторинг водойм басейну Тиси

Ось які забруднення виявлено:

  • Перевищення вмісту флуорантену зафіксовано на річці Уж, Боржаві, Верке та інших. Найбільша концентрація на річці Ботар. Флуорантен відноситься до поліциклічних вуглеводнів, що мають канцерогенну дію.
  • Перевищення бензоперілену - найбільше зафіксовано на водосховищі Роман Потік (с. Горбок).
  • Надлишки кадмію зафіксовані у річці Тиса в районі Солотвина, річці Хустець (м. Хуст) та Верке (м. Берегово).

Варто зазначити, що кадмій є канцерогеном і здатний накопичуватися в організмі людини. За словами фахівців, кадмій і його сполуки є надзвичайно токсичними навіть у незначних концентраціях. Цей елемент може накопичуватись в рослинах (найбільше всього в грибах) і живих організмах (особливо у водних) і далі харчовим ланцюгом постачатись людині. Поглинення будь-якої значної кількості кадмію викликає важке ураження печінки і нирок. Сполуки, що містять кадмій є також канцерогенними.

Хром, що перевищує норму виявлений у р. Ждимир (с. Вовчий). При перевищенні норми хрому, він може спричинити подразнення шкіри або виразку за короткий проміжок часу. Під впливом тривалої дії викликає пошкодження печінки, кровообігу в нирках та нервових тканинах.

Нікель у річках, що протікають через село Косино та місто Берегово. Надмірні кількості нікеля призводять до підвищеної збудливості центральної нервової системи, анемії, алергічних реакцій. Нікель здатен впливати на структуру ДНК і підвищує ризик новоутворень.

Отже, найбільш забрудненою важкими металами та іншими небезпечними сполуками на Закарпатті залишається річка-канал Верке на Берегівщині.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com