Іноді батьки так утомлюються, що навіть засинаючи не відпочивають. Навіть уночі їм доводиться турбуватися про дітей.
Чому пластилін найкраща розвивальна гра, пояснює закарпатський психолог
А ви знаєте, які розвивальні іграшки для дітей від 3 до 5 років уважають найкращими? Мабуть, відразу вам спало на думку якісь брендові різнокольорові багатофункціональні, музичні зайці, кішки, будиночки чи машинки? А ось і не вгадали! Це ті самі зайці, машинки та будиночки, але зі звичайного пластиліну!
Чи варто ходити по справам разом з дитиною - пояснює закарпатський психолог
Робити справи з дитиною складніше, ніж без неї. Я можу бігати містом увесь день, залагоджувати справи й бути мамою-феєю, але навантаження збільшується пропорційно кількості взятих із собою дітей. Самій залагоджувати справи швидше й ефективніше — це нормально, абсолютно нормально.
Коли не дарувати подарунки дітям, - пояснює закарпатський психолог
Подарунки — це надзвичайно приємно. Діти бурхливо радіють їм. Але є дуже важлива умова, без якої користі та радості від подарунків не буде.
Закарпатський психолог: Читайте маленьким дітям книжки
Часто батьки чудово розуміють, наскільки важливим є читання вголос маленьким дітям. Більшість матусь і татусів знають, що це допомагає немовлятам, малюкам та дошкільнятам розвивати вміння говорити, розпізнавати літери й слова і, звісно ж, читати самостійно, готуватися до дитячого садка, школи тощо. Проте далеко не всі усвідомлюють, що насправді читати вголос дітям корисно та потрібно навіть тоді, коли вони вже навчилися робити це самостійно. Адже, як показують дослідження, читання вголос дітям старшим (і значно старшим), аніж 5 років покращує їхнє вміння читати та слухати, а також сприяє успіхам у навчанні. Крім того, це справді весело.
Закарпатський психолог: Коли у дитини батьки-нарциси
Отримав срібну медаль на змаганнях, прийшов до батьків, щоб поділитися радістю, а вони чомусь не задоволені. Знайомо? І таке відбувається протягом життя. «Не погано, але ось наприклад у моєї колежанки син — бізнесмен, одружений і має двох дітей». Що ж, вітаємо, ваші батьки — нарциси.
Закарпатський психолог розповідає, як відрізнити примхи дітей від маніпуляцій
Мистецтво бути батьками означає вміння в складний момент подивитися повз свої потреби і побачити біль дитини. Навіть коли вона хоче шоколадку, яку не можна — це справді дуже сумно, поспівчувайте їй! Перебувайте поруч і просто пам’ятайте про те, що малюк упорається з емоціями, усе буде в порядку. Під словом «маніпуляції» дорослі мають на увазі спроби впливу дитини на них з метою досягти бажаного. Але психологи досі не дійшли одностайної думки, чи вміють малята 2–3 років маніпулювати насправді, чи це нам лише здається. Іноді батьки приймають за маніпуляцію зовсім іншу поведінку дитини.
Дитячий психолог: Звідки беруться образливі слова?
«Годі скиглити! Як тобі не соромно! Якої думки про тебе будуть інші люди? Будеш балуватися — упадеш! Чому ти так дивно поводишся? Я — остання літера абетки! Звідки в тебе тільки руки ростуть? Недотепа! Рот закрий! Тебе ніхто не запитує. Мало, чого ти хочеш. А розумніше ти нічого не міг придумати?».
Як утримати емоційну рівновагу і чим це важливо для розвитку дитини, пояснює закарпатський психолог
Наші діти мовби віддзеркалюють нас. Вони несуть у життя те, що ми в них закладаємо: цінності, стереотипи поведінки, навіть окремі фрази. І якщо батьки не хочуть, щоб 10–15 років потому доросла вже дитина кричала на них, постарілих, потрібно зараз утримуватися від подібної поведінки. Читайте далі, як утримати емоційну рівновагу, та що робити, коли стриматися не вдалося.
Діти й насилля, що треба знати батькам - поради закарпатського психолога
В поняття «сексуальне насилля» входить цілий спектр дій – поцілунки, погладжування, доторкання сексуального характеру, а також всі різновиди статевих актів.
Як захистити дитину - пояснює закарпатський психолог
Доки дитина ходить до дитячого садочка, її щодня захищають вихователі, нянечки, батьки і бабусі. Усі конфлікти за неї розв’язують дорослі. Але переступивши поріг першого класу, дитина неодмінно зіткнеться з проблемами, що ніхто крім неї самої не зможе розв’язати.