image

Чи безпечна косметика для дітей?

З кожним роком в магазинах з'являється все більше і більше товарів косметики для дітей. Дитячою косметикою зараз нікого не здивуєш. Чи потрібно це все маленькій дівчинці 5-6 років? Питання спірне. Але куди більш часто мучить мам інше питання: наскільки вся ця косметика безпечна?

Вибираючи косметику для дитини, будь то лак для нігтів або банальне мило, важливо пам'ятати одне головне правило: уважно читайте етикетку.
Перше, на що слід звернути увагу, це термін придатності. Крім терміну придатності на етикетці варто вивчити склад і вік, для якого рекомендовано цей засіб. Дитячий засіб не повинен містити непотрібної "хімії": ніяких барвників, ароматизаторів та консервантів, спирту. Склад повинен містити натуральні речовини: екстракти трав, масла.

Після вивчення етикетки переходите до самого засобу. Намагайтеся уникати будь-яких косметичних засобів, що мають яскравий і особливо кислотний колір. Не купуйтеся і на сильний запах, навіть якщо він приємний. Купуючи крем, зверніть увагу, що у нього повинна бути плівка, що захищає вміст від проникнення повітря.

За великим рахунком, дитина може обійтися і без косметики взагалі. Істотно спростить мамі життя шампунь, мило, крем і присипка. Все інше - не більше ніж модне віяння. В принципі, дерматологи не бачать ні в цій помаді, ні в лаку для нігтів нічого страшного, якщо це якісні продукти. Помада захищає губки дівчинки від вітряної погоди і зітреться легким рухом серветки, а лак для нігтів взагалі можна змити теплою водою з милом. Звичайно, незаперечний плюс в тому, що дівчинка вчиться користуватися косметикою.

Однак психологи рекомендують не поспішати з таким навчанням і купувати дитячі аналоги декоративної косметики до 7 років. Інакше це загрожує тим, що дитина занадто швидко відчує себе дорослою.

Так чи інакше, але до вибору дитячої косметики слід підходити особливо ретельно і пам'ятати, що косметика - не елемент гри, а серйозний продукт, що складається з не менш серйозних хімічних елементів, які можуть принести як користь, так і шкоду.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com