image

Діти успадковують розумові здібності від матері

За наші розумові здібності відповідають гени наших матерів, а батьківські гени тут ролі не грають.

Ученим відомо, що як мінімум 60% розумових здібностей передається у спадок. Також відомо, що ген, який відповідає за розум, переноситься X-хромосомою, а значить, найімовірніше він передається через матір, так як у жінок дві X-хромосоми, в той час як у чоловіків - лише одна.

Після того як вчені досліджували, які гени впливають на формування кори головного мозку, виявилося, що були присутні лише материнські гени. У той час як батьківські гени відповідали за формування лімбічної системи.

Річ у тому, що за розумові здібності відповідає якраз кора головного мозку. У ній відбуваються процеси обдумування, навчання мови, стратегії. Лімбічна ж система в свою чергу відповідає за сексуальне збудження, агресивність і апетит.

У той же час, крім генетики для формування розумових здібностей важливий зв'язок дитини з матір'ю. Діти з сильним зв'язком з матір'ю демонструють кращі результати в складних іграх, вони більш витривалі і менш схильні до стресу при вирішенні проблем.

Фізіологи вважають, що цей зв'язок забезпечує дитині почуття захищеності, яке дозволяє йому з упевненістю досліджувати навколишній світ і вирішувати проблеми.

Вчені з Вашингтонського університету також виявили, що у дітей з сильним зв'язком з матір'ю гіпокамп розвинений на 10% краще, ніж у інших дітей.

У той час як розумові здібності діти успадковують від матері, інтуїція і емоційна чутливість успадковується від батька.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...