image

Курс молодої мами : встигнути все

Молодій мамі в перші роки материнства не вистачає двох основних речей: часу і сну. Для того, щоб мама могла все встигати і знаходити час на себе, їй варто навчитися раціонально планувати свій час. Наша стаття розповість про те, як мамі організувати свій час. 

Плануйте свій день/тиждень/місяць
Частіше всього ми з вами живемо спонтанно: якось воно буде, піде само-собою. От воно і йде, але не туди, куди нам потрібно. Ми намагаємось зробити все і одразу – як результат не робимо до ладу нічого. Спробуйте спланувати свій тиждень, зробіть це на папері: наприклад, у вигляді схематичного графіку, списку із пунктами. Це займе 10 хвилин вашого дорогоцінного часу, проте допоможе зекономити цілі години в майбутньому. На один день заплануйте, наприклад, прибирання на кухні, на інший – похід в супермаркет за продуктами (меню, до речі, теж зручно планувати на тиждень, тоді вам не потрібно буде кожного дня бігати у магазин і простоювати у чергах, витрачаючи багато часу – можна скуповуватись один раз на цілий тиждень)

Розділіть обов’язки
Часто жінки скаржаться, що інші члени сім’ї не беруть ніякої участі в домашніх справах і все звалюється на їхні плечі. Хоча, в процесі спілкування, виявляється, що вони самі не дають змоги чоловіку і дітям щось робити, вважаючи, що самі все зроблять якісніше і швидше. Замість того, щоби дати малюку шанс самостійно застелити своє ліжко, прибрати іграшки – все роблять за нього, плюс годують та чистять йому зуби, адже так швидше! Окрім того, що в результаті жінка вимотана і не встигає займатися своїми справами (адже виконує за когось його роботу) – ще й здійснює велику помилку у вихованні чада. Те саме із чоловіком – "я ретельніше помию посуд", "я куплю всі необхідні продукти", "сама оплачу рахунки, а то ще щось напартачить"… Ось і отримуєте купу додаткових справ та ще й безпорадного чоловіка, як бонус (ви самі його таким зробили!).

Не відкладайте на потім
Це правило стосується багатьох сфер нашого життя, зокрема й прибирання в домі, яке ми часто залишаємо на вихідні: весь тиждень живемо в безладі, а суботу й неділю проводимо із пилососом в руках. Кожного дня ви можете прибирати в одній кімнаті, крім того, навчитися (і навчити своїх рідних) прибирати за собою по ходу виконання якоїсь роботи (тобто, коли насмітили, розкинули речі). Тоді на вихідних ви буквально довершите прибирання, яким займалися протягом тижня, а не занурюватиметесь у тривале і ґрунтовне прибирання всього дому з головою.

Звички
У кожного з нас є шкідливі звички, які псують нам життя, адже вони інколи просто поглинають наші дні: беззмістовні теревені по телефону, соціальні мережі, перегляд безглуздих ток-шоу чи серіалів. Так, ми не мусимо відмовлятися від всього цього, адже інколи маємо потребу просто відволіктись. Але тут є прихована загроза – захопитися. Виходить приблизно така ситуація: у нас обмаль часу, ми нічого не встигаємо, засмучуємось з цього приводу, як результат – не робимо і того, що могли б встигнути, - бо загрузаємо у своїх шкідливих звичках. Навчіться говорити ні – собі та іншим. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com