image

Одноразова допомога при народженні дитини - юрист із Закарпаття

Закарпатський юрист Петро Немеш пояснює для читачів нашого видання, яку одноразову допомогу надають при народженні дитини

Одноразова допомога при народженні дитини надається одному з батьків усиновителю, опікуну, не застрахованому в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

У разі коли непрацююча особа, яка отримує одноразову допомогу при народженні дитини в органі праці та соціального захисту населення, виявила бажання працювати, виплата цієї допомоги продовжується зазначеним органом до закінчення строку її призначення.

Для призначення одноразової допомоги при народженні дитини органу соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу подаються такі документи:

  1. заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина,  що  складається  за  формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  2. копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Жінки,  які мають зареєстроване місце проживання на території України і народили дитину під час тимчасового перебування за межами  України,  подають  видані  компетентними  органами  країни перебування  і  легалізовані в установленому порядку документи, що засвідчують   народження   дитини,   якщо   інше   не  передбачено міжнародними договорами України.

Усиновителі та опікуни подають, крім зазначених документів, копі рішення про усиновлення чи встановлення опіки.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за   її  призначенням  надійшло  не  пізніше  ніж  через
12  календарних  місяців  після  народження дитини.

Допомога  при народженні дитини в разі її смерті виплачується на  підставі  копії  свідоцтва  про народження дитини або витягу з Державного  реєстру актів цивільного стану громадян про народження дитини та копії свідоцтва про смерть.

У разі  народження  мертвої  дитини  допомога  при народженні дитини не призначається.

Одноразова допомога при народженні дитини,  яка народилася після 31 грудня  2010  р.,  надається  у  сумі,  кратній   22   розмірам прожиткового  мінімуму,  -  на  першу дитину;  кратній 45 розмірам прожиткового мінімуму,  - на другу  дитину;  кратній  90  розмірам прожиткового мінімуму, - на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги  здійснюється  одноразово   у дев'ятикратному   розмірі прожиткового  мінімуму при народженні дитини,  решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом  наступних  12 місяців,  на другу  дитину - 24 місяців,  на третю і кожну наступну дитину – 36 місяців  рівними  частинами.

Допомога  при  народженні  дитини,  яка  народилася  після  8 квітня 2011 р., надається в сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму,  -  на першу  дитину;  кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму,  - на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму,  -  на  третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється  одноразово  у  десятикратному  розмірі  прожиткового мінімуму  при  народженні  дитини,  решта  суми  допомоги на першу дитину виплачується протягом 24 місяців,  на  другу  дитину  -  48 місяців,  на  третю  і  кожну наступну дитину - 72 місяців рівними частинами.

Така допомога  надається  у  розмірах  прожиткового мінімуму  для  дітей  віком до шести років,  встановленого на день народження  дитини.

 

            Виплата допомоги припиняється у разі:

-         позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

-         відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

-         нецільового використання коштів і незабезпечення  отримувачем допомоги  належних  умов  для  повноцінного утримання та виховання дитини;

-         відібрання дитини  в  отримувача  допомоги  без   позбавлення
батьківських прав;

-         тимчасового  влаштування  дитини на повне державне утримання, крім  дітей,  які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі або  установі  виконання  покарань за умови перебування дитини  разом з  матір’ю;

-         припинення  опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо  конкретної  дитини;

-         перебування отримувача  допомоги у місцях позбавлення волі за
рішенням суду;

-         усиновлення    дитини-сироти    або    дитини,    позбавленої батьківського  піклування смерті дитини;

-         смерті  отримувача  допомоги;

-         виникнення інших обставин.

Петро Немеш, Заслужений юрист України

Олександр Дюдя, адвокат                                                         

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com