
Підлітки XXI століття пізно дорослішають, мало спілкуються в реальному житті і відчувають себе самотніми
Психолог Джин Туенгі 25 років вивчала різницю між поколіннями і помітила, що сучасні підлітки сильно відрізняються від підлітків, які росли в попередні десятиліття.
Туенгі називає сучасних підлітків: айпокоління. Журнал The Atlantic опублікував уривок з її книги, яка скоро виходить в США.
Сучасні підлітки дійсно відрізняються
Про кожне нове покоління прийнято говорити, що воно зовсім інше. Часто можна почути, що воно дурніше, нахабніше і взагалі гірше за попередні покоління. До недавнього часу вчені, які досліджували це питання серйозно, в цілому були не згодні з такими оцінками. Але тепер є наукове підтвердження - люди, які народилися з 1995 року по 2012 рік, дійсно істотно відрізняються від інших поколінь.
Поява нових якостей у нових поколінь зазвичай є очікуваним і відбувається поступово. Сучасні підлітки сильно відрізняються і в цьому - в 2012 році вчені, які вивчають тінейджерів, почали помічати різкі зміни. Приблизно в цей же час кількість американців зі смартфонами перевалила за 50 відсотків. По всій видимості, справа саме в мобільних пристроях - а також в соціальних мережах.
Вони менше спілкуються в реальному світі
Як випливає з матеріалу The Atlantic, нинішні підлітки набагато рідше бачаться наживо, навіть якщо між ними починаються романтичні стосунки. На побаченнях вони бувають нечасто, віддаючи перевагу спілкуванню в соцмережах. З друзями вони теж бачаться рідше, ніж попередні покоління. Кількість дітей, які роблять це майже кожен день, зменшилася на 40 відсотків. Втім, згідно з дослідженням, це необов'язково погано - оскільки підлітки менше спілкуються в реальному житті, вони менше п'ють алкоголь.
Рідше підлітки спілкуються і зі своїми батьками - що, втім, не заважає дорослим куди пильніше стежити за своїми дітьми: у цьому також допомагають цифрові технології.
Вони пізніше дорослішають
Сучасні підлітки пізніше починають доросле життя. Наприклад, нинішні підлітки отримують водійські права в більш дорослому віці, ніж це робили їхні ровесники з попередніх поколінь, - і рідше підпрацьовують.
Пізніше тінейджери починають і займатися сексом. У цьому теж є свої переваги: наприклад, в США стало менше підліткових вагітностей.
Вони гірше себе почувають
Підлітки стали гірше спати. Якщо використовувати смартфон перед сном, це може збільшити час, який людині потрібно, щоб заснути. Підліткам потрібно спати 8-10 годин, але зараз вони витрачають на сон менше семи годин. Дефіцит сну може призвести до нехороших наслідків: наприклад, до ожиріння, цукрового діабету 2-го типу і підвищеного артеріального тиску.
Незважаючи на постійне спілкування в інтернеті, сучасні підлітки відчувають себе більш самотніми, ніж тінейджери попередніх поколінь.
Зміни в економіці та методи виховання також відіграють велику роль. В інформаційному суспільстві вища освіта має більшу цінність, ніж якщо ти раніше за інших починаєш працювати. Батьки теж не проти того, щоб їхні діти залишалися вдома, а не заробляли гроші. Підлітків це влаштовує - тому що все їх соціальне життя в будь-якому випадку відбувається в телефонах. Щоб провести час з друзями, зовсім необов'язково виходити з дому.