image

Що робити, коли дитина погано їсть?

Багато дітей настільки вибагливі до їжі, що вимагають, щоб їх годували, скажімо, солодощами. Чи можна привчити дитину їсти все?

Смакові звички дітей формують батьки, а це означає, що якщо ваш малюк перебирає продуктами, то, на жаль, саме ви не прищепили йому навик їсти будь-які продукти. Зрозуміло, у кожного з нас є свої улюблені страви та не дуже. Хтось обожнює картоплю і на дух не переварює брокколі, хтось у захваті від страв з гарбузом і не розуміє смаку редиски. Якщо у дитини серед усього розмаїття продуктів є два-три які їй не до смаку, це нормально. Але якщо в список «я цього не їм!» Входять практично всі страви крім йогурту і шоколадки, то справи кепські. Дитина повинна різноманітно харчуватися. Тільки як перевиховати маленького привереду?
 
Давайте нові смакові враження. Навіть якщо ваш малюк постійно вимагає у вас рисову кашу на сніданок, обід і вечерю, не ведіться і постійно пропонуйте йому інші страви. Поступово список його харчових прихильностей розшириться, а от якщо ви весь час будете його годувати тим, що він вимагає, через якийсь час він не буде сприймати нічого нового у своєму меню. А адже чим старше привередник, тим складніше його перевиховати.
 
Маленькі порції. Якщо ви вирішили дати дитині нову страву, кладіть на його тарілку порцію не більше однієї столової ложки. Згадайте: адже і ви, пробуючи нову страву, берете його ледь-ледь, а не повну тарілку. Якщо малюкові сподобається, він попросить у вас добавки. А велика порція страви з незнайомим смаком його просто злякає.

 
Надайте дві ложки. Запитайте в дитини: «Ти будеш їсти великою ложкою або маленькою?» Надаючи такий вибір, ви показуєте, що не збираєтеся тиснути на малюка і змушувати його поглинати велику порцію продукту, який йому не дуже подобається чи який він ще не розпробував.
 
Не дайте розкуштувати. Смак їжі відчувається більш яскраво, якщо вона потрапляє безпосередньо на язик. Не хочете, щоб дитина відразу ж виплюнув їжу, коли ви годуєте його з ложечки? Тоді помістіть їжу не так на кінчик язика, а трохи глибше (зовсім трохи, щоб він не поперхнувся).
 
Або добре, або нічого! Ви заздалегідь знаєте, що страва, яку ви запропонуйте дитині, не надто йому сподобається. Ні в якому разі не кажіть фразу, на кшталт: «Зате це дуже корисно». Краще промовчіть і запам'ятайте: про їжу - або добре, або взагалі нічого. Якщо їжа не надто смачна, а ви за столом сидите всі разом, подбайте про те, щоб це блюдо їли все. Інакше дитина сприйме це як дискримінацію: всім - ласощі, а йому - гидота.
 
Пиття через трубочку. Як вже говорилося, смакові рецептори у нас розташовуються на язиці. Якщо ви не хочете, щоб дитина виплюнула питво, нехай п'є нелюбий компот через трубочку.

 
Оголошуйте склад. Ви приготували овочеве рагу з декількох інградієнтів, і ви добре знаєте, що деякі з них, наприклад, помідори і морквину, дитина дуже любить. Скажіть про те, що в цьому рагу є помідори і морквина. А про те, що в ньому є нелюбимий їм кабачок, можна і промовчати. Цей прийом працює в тому випадку, якщо у нелюбого продукту не надто яскраво виражений смак.
 
Використовуйте голод як союзника. Ваша дитина останнім часом стала вередувати і відмовлятися їсти те, що ви йому готуєте? Відсуньте час прийому їжі на півгодини, щоб малюк встиг як слід зголодніти. За півгодини голоду особливої шкоди для його здоров'я не трапиться, зате він з апетитом накинеться на будь-яку страву.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com