image

Стереотипи виховання, що руйнують життя дітям

Просто спостерігаючи, як дорослі люди спілкуються з дітьми, часто помічаємо стародавні стереотипи, які руйнують життя дитині.

Чому так важливо говорити з дітьми "правильно"? Насправді, усім відомо, що від грубого ставлення батьків, у дітей можутть виникнути психічні розлади.

"Не пий холодну воду, а то горло заболить"
Горло болить не від холодної води, а від невисловлених емоцій/думок. Якщо дитині рот не затикати тоді, коли вона говорить, кричить, плаче, а також не лаяти за слова, емоції і способи їх вираження, то горло боліти не буде.

"Не балуйся з їжею"
- Діти взагалі не вміють балуватися. Вони пізнають світ і фізичні властивості предметів, у тому числі і їжі.

"Не дивися так близько, а то очі повилазять"
- Куди повилазять, на диван чи що? Зір погіршується (стає короткозорим), коли формуються неприємні асоціації з майбутнім. Наприклад, коли дорослий говорить грубо: "ось виростеш - дізнаєшся", "виростеш - зрозумієш, як важко живеться".

"Досить дуріти/балуватися/скаженіти"
- Та з чого б це? Коли ще дуріти, як не в дитинстві? Якщо в дитинстві не надурачиться як слід, то потім це бажання "побути клоуном" буде постійно вилазити в дорослому віці в найдивніших формах і образах на тлі загальної серйозності людини. Ще і супроводжуватиметься внутрішньою незадоволеністю.

"Що ти таке кажеш! Як тобі не соромно?!"
- Не вішати на дитину сором і почуття провини. Дорослий так скидає свою відповідальність за себе, свій стан, свій рівень свідомості, свій метод виховання. І потім дитина живе з цим чужим вантажем, хворіє, стає нещасною.

"Досить ревіти! Заспокойся!"
- Якщо не виплакати біль, він буде накопичуватися і робити дитину злішою і черствішою.

"Впадеш, вдаришся, боляче буде"
- Якщо так говорити дитині, то так і буде. Ці слова - це не застереження для дитини, а факти, які програмують свідомість на такий результат подій.
Замість таких фраз потрібно допомогти дитині спробувати себе там, де ще не спробувала, надати підтримку, вселити в дитину впевненість у своїх силах і здібностях.

Слідкуйте за вашими словами, адже вони впливають на вашу дитину.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com