image

Як доглядати за молочними зубами?

Догляд за молочними зубами – це основа здорових постійних зубів. 

 

Своєчасний догляд за дитячими зубами дозволить зберегти зубки малюка здоровими і міцними аж до зміни їх на корінні. Молочні зуби сильно схильні до карієсу, тому своєчасний правильний догляд за ними дуже важливий.

Перший похід до лікарі повинен відбутись з появою перших зубів, саме він розповість як правильно потрібно доглядати за зубами вашої дитини. Розпочинати догляд потрібно відразу ж після того, як тільки вони з'явилися, тобто у 6-7 місяців. Зрозуміло, що в цьому віці дитина не може самостійно чистити зуби. Для догляду за зубами таких малят рекомендуємо використовувати спеціальну силіконову зубну щітку, що її мати може одягти на пальця та очистити поверхню дитячих зубів.

Після року дитину вже можна поступово привчати до самостійного догляду за зубами за допомогою зубної щітки. Важливо пам'ятати, що до шестирічного віку дитина повинна чистити зуби під наглядом батьків. Не варто чекати того, що дитина швидко навчиться сама чистити зуби. Спочатку самостійна чистка зубів буде схожа просто на гру зі щіткою, через деякий час малюк звикне до цієї процедури, і ви зможете поступово навчити його правильній техніці чищення зубів. Видаляти молочні зуби не радимо, тому що внаслідок несвоєчасного видалення молочних зубів постійні можуть вирости нерівними.

Вибираючи щітку для догляду за дитячими зубами, зверніть увагу на те, щоб у неї була м'яка щетина, щоб головка щітки не перекривали більше двох зубів. Міняйте дитячу щітку кожних три місяці. Для дітей до 3 років потрібно купувати дитячу зубну пасту, що не містить фтору та безпечну у разі проковтування. Після трирічного віку можна починати використовувати пасту з фтором.

dfdc_babyteeth

Чистити зубки необхідно не менше двох разів на день: вранці, після сніданку і ввечері, після вечері. Але краще чистити зуби після кожного прийому їжі.

Чистити зуби потрібно, здійснюючи вимітаючі рухи від ясен до зовнішнього краю зуба. Не рекомендується чистити зуби в горизонтальній площині, такими рухами можна пошкодити краю ясен і спровокувати запалення.

 Мінімальна тривалість сеансу чистки зубів - дві хвилини. Після чистки зубів необхідно почистити язика. Малюк повинен вчитися доглядати за щіткою – після кожного чищення щітку необхідно ретельно промивати під проточною водою і ставити в стакан ручкою вниз.

 Дуже важливо якомога швидше навчити дитину ретельно полоскати рот після чистки зубів, щоб паста не потрапляла до шлунку.
zrostaymaluk.com.ua 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com