image

Як навчити дитину розмовляти?

Ще років 10-15 тому в другій молодшій групі дитячого садка зустріти дитину, яка не вимовляє звуки або слова, можна було досить рідко. Зараз ж так само рідко можна зустріти дитину, яка чудово розмовляє в цьому ж віці.

Як же навчити дитину говорити? Цим потрібно потурбуватися задовго до 3-4-річного віку.
Дворічних дітей, які вже досить розбірливо белькочуть слова і пропозиції, останнім часом зустріти можна досить рідко. Чому ж діти не хочуть розмовляти і вперто продовжують користуватися тільки своєю мовою або жестами? Давайте спробуємо з'ясувати причини цієї проблеми і виробимо план дій.
 
Недостатнє спілкування

Зовсім недавно вченими з різних країн було проведено масштабне дослідження, адже порушення мови у дітей - це проблема не тільки нашої країни. І в ході цього дослідження виявилося, що досить рідко буває таке, коли діти "не хочуть" розмовляти за медичними показниками. Найчастіше виною цьому стає завантаженість батьків, які на спілкування зі своїм малюком можуть виділити всього лише 15 хвилин на день, а це дуже мало! У підсумку спілкування з близькими людьми дитині замінюють гаджети: планшети, смартфони та телевізори.

 
Особливо насторожує те, що навіть шестимісячні малюки, які повинні в цьому віці якомога частіше спілкуватися з мамою, вже вміють користуватися планшетом або смартфоном, і дивляться за допомогою цих гаджетів розвиваючі мультфільми. Так, ці твори мають яскраві та динамічні картинки, в них використана чітка і виразна мова, але проблема в тому, що малюки не засвоюють подібну інформацію в повному обсязі. Для закріплення навичок розвитку мови їм потрібно самими навчитися відтворювати почуті звуки, слова, звороти мови. А найкращий спосіб це зробити - обговорити з мамою побачене.
 
До речі, максимально допустимий час для перегляду розвиваючого мультика в день обмежене вченими неспроста. Часто, яскраві картинки на екрані створюють зайву напругу в очах дитини, що загрожує виникненням проблем із зором. Також частотні мелькотіння викликають розлад в нейронних зв'язках головного мозку, що може стати причиною частих істерик, неврівноваженості і примхливості малюка.

 
Що робити?

Побільше спілкуйтеся зі своєю дитиною! І робити це потрібно практично з дня його народження. Як тільки крихітка прокинувся і відкрив очі, відразу ж можна починати спілкування з ним: озвучуйте всі свої дії, співайте пісеньки, читайте йому віршики. На прогулянці розповідайте, що бачите навколо. І навіть під час "подорожі" по будинку або квартирі з малятком на руках розповідайте йому, які предмети вас оточують і описуйте їх призначення. Якщо вам здається, що карапуз нічого не розуміє, то це помилка. Малюки всі чудово розуміють, а отримана інформація в цьому віці дуже міцно "поселяється" в їх пам'яті.

Важливо!

На першому етапі спілкування дорослого з малюком, крихітка вчиться розрізняти інтонацію, знайомиться з ритмом мови, а з часом починає пов'язувати окремі слова з певними предметами, ситуаціями і діями.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com