image

Які речі можуть дратувати немовлят?

Про те, що подобається малюкам, сказано і написано багато. А чи знаєте ви, що дратує немовлят? Якщо ви хочете уникнути сліз дитини, просто не давайте приводу для них.

Занадто багато няньок
 
Ви повертаєтеся на роботу? Заздалегідь подбайте про те, щоб під час вашої відсутності малюк не переходив з рук в руки: до обіду з ним сидить бабуся, потім 2 години няня, пізніше ваша подруга або сестра. Дитиною повинна займатися одна людина, кожен день одна і те ж.

Малюкові необхідна сталість і почуття безпеки. Якщо за дитиною доглядає занадто багато людей, вона може відчути себе нічиєю, непотрібною, кинутою. Психологи вважають, що дитині для емоційного спокою потрібен один постійний "об'єкт прихильності".

Шум і голосні звуки
 
Кричить телевізор, уповільнений ремонт за стіною, крики підлітків на вулиці - такі звуки можуть довести до сказу навіть дорослого. А що говорити про немовля? Воно не розуміє походження цих звуків, тому вони його не тільки дратують, але й лякають.

Крім того, постійний сильний шум може негативно позначитися на слуху дитини. Але не перестарайтеся з тишею. Малюк повинен рости в нормальному середовищі, а не в тепличних умовах. Не варто ходити навколо нього навшпиньки (навіть коли малюк спить).

Хаос
 
Хаос здатний вибити з колії навіть дорослого. Хоча новонароджений більшу частину доби спить, він все одно живе у відповідності зі своїм біологічним ритмом (час сну чергується з періодами неспання).

Чіткий режим дня дає малюку не тільки почуття безпеки, але і вчить його орієнтуватися в часі. Спостерігайте, коли ваш карапуз налаштований на ігри, а коли хоче спокою. Намагайтеся не робити йому сюрпризів типу: "Сьогодні ми будемо купатися вранці, а не ввечері".

 

 
Нудьга
 
Малюки плачуть не тільки від голоду або через мокрий підгузок. Іноді вони вередують, тому що їм ... нудно. Карапуз, з яким граються менше, повільніше розвивається, і у нього спостерігається більш слабка мотивація до пізнання і набуття нових навичок. З малюком необхідно розмовляти, грати, часто брати на руки.

Пам'ятайте, що для малятка головна розвага - це близький контакт з мамою: йому подобається спостерігати за вами, слухати ваш голос, повторювати ваші жести. Жодна розвиваюча іграшка не принесе очікуваного ефекту, якщо ви не будете грати з малюком.

 
Незручний одяг
 
Вузенька джинсова курточка, звичайно, дуже гарна, але незручна для малюка. Він не може вільно махати ручками, хапатися за ніжки, тобто тренувати свої м'язи і працювати над координацією рухів. А тісний комбінезон не тільки незручний, але і шкідливий для розвитку хребта та м'язів малятка! Тому купуйте дитині одяг тільки з натуральних тканин і обов'язково вільного крою.

Дитячі речі не повинні бути і занадто великими, щоб карапуз заплутувався в довгих штанинах, а надмірно вільна сорочечка не перекручувалася навколо тулуба.
 
Ваш поганий настрій
 
Ви не висипаєтеся, вам не вистачає впевненості, що ви все робите правильно, вас постійно мучить страх, а чи все в порядку з вашим малюком. Вам непросто, але незважаючи на все це, намагайтеся зберігати спокій.

Простіше кажучи: якщо ви будете спокійні, ваш настрій передасться карапузові. І навпаки. Маленькі дітки дуже добре відчувають мамину напругу. Вони реагують плачем на розмови на підвищених тонах, крики, різкі рухи. Адже ніхто з нас не любить, коли поруч хтось злиться, особливо, якщо це улюблена матуся.
 
Ваше раптове зникнення
 
Малюкові в перші місяці життя важко усвідомити, що мама, яка виходить в магазин, не зникає назавжди. Коли ви зникаєте з поля зору дитини, йому здається, що це назавжди, що ви більше не повернетеся, і він реагує щирим розпачем.

Щоб малюка не лякали ваші відходи, завжди розмовляйте з ним, пояснюйте, що ви зараз вийдете, але обов'язково повернетеся (навіть якщо малюк поки нічого не розуміє). І ні в якому разі не намагайтеся втекти з будинку непомітно, щоб уникнути сліз при розставанні. Ваше раптове зникнення буде для нього більш болючим, ніж прощання.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com