image

Інкунабули із Закарпаття можуть стати нацнадбанням

УжНУ буде клопотати перед Міністерством освіти і науки України про включення колекції інкунабул та рукописних книг Наукової бібліотеки УжНУ до Державного реєстру наукових об’єктів, що становлять національне надбання. Таку рішення прийняли сьогодні під час Вченої ради у виші. 

Сьогодні розпочато підготовку пакету документів для отримання окремими колекціями статусу національного надбання. 

Для здобуття статусу дослідницького вишу внесення цінних інкунабул і рукописних книг до реєстру є вкрай важливим. Невдовзі в УжНУ розпочнеться експертна оцінка раритетів провідними науковцями України. 

Довідково із сайту Наукової бібліотки:

Відділ рукописів та стародруків є гордістю бібліотеки. Його створено в 1963 році. Фонд відділу нараховує близько 20 тис. одиниць зберігання. В цьому відділі зібрано багато унікальних видань. Серед них - стародруки та особливо цінні раритети.

На сьогодні бібліотека володіє значним зібранням інкунабул (від латинського слова "inkunabulum" - "колиска", колискові книги, тобто першодруки), які були надруковані в різних містах Європи з 1047 року по 1500 рік. Ці книги сьогодні виокремлені в самостійну компактну колекцію у фонді відділу, яка нараховує 24 інкунабули.

В інкунабулах знаходяться:

  • твори римських письменників (Марка Туллія Ціцерона, Публія Овідія Назона, Валерія Максіма,Гая Светонія Траквілла, Клавдія Птоломея);
  • твори християнських письменників ІІІ - VII ст. (Лактанція, Евсевія Памфілля. Йоанна Златоуста. Аврелія Августина, Орозія, Григорія Великого);
  • твори письменників ХІІ - ХV ст. (Йоанна Балба, Бернардіна де Сеніс, Герсона, Франціска Філельфа, Якоба де Ворагіне та Альберта де Ейб).

Деякі інкунабули є дуже рідкісними і не мають відповідників у книгосховищах інших бібліотек.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com