image

Студентам закарпатського вишу розповіли про інформаційну війну

Два дні в аудиторії М1 УжНУ обговорювала актуальну тему – основні принципи ведення інформаційної війни. Бесіда проходила у формі майстер-класу, головним модератором якого був Євген Бондаренко. Він – керівник та співзасновник Школи медіапатріотів, завданням якої є формування експертів-борців інформаційного фронту для нашої країни.

Упродовж четверга та п’ятниці тренінг ділився на блоки: теоретичний і практичний. Євген починав із вступного слова, а далі наводив різноманітні приклади ведення пропаганди та її впливу на суспільство, зокрема посилаючись на висвітлення й подання інформації російськими ЗМІ. Після спільно проведеного аналізу за правилом – правда-неправда, студенти повинні були пропонувати власні варіанти меседжу.

         Варто зауважити й те, що останній день лекцій був спрямований на практичну складову. Студенти дізнавалися про правильні формування меседжу. Опісля проаналізували кілька радянських плакатів, отримавши наступне завдання: розробити свій плакат про Україну, використовуючи формулу, структуру та базові закони створення меседжу. Цю роботу Є. Бондаренко попросив надіслати йому на електронну пошту до середи. Найкращим студентам пообіцяв винагороду.

         Враженнями з нами поділилися студенти 3 курсу відділення журналістики:

         Сабелко Агнеса: «Тренінг виявився надзвичайно цікавим та насиченим. Пан Євген за короткий термін розповів чимало важливої інформації стосовно пропаганди, її методів та застосування у ЗМІ. Найціннішим було те, що теоретичні знання змогли перевірити на практиці, адже провели різноманітні завдання».

         Чундак Антоніна: «Тренінг мав чимало спірних та суб’єктивних думок, з якими я, особисто, не погоджуюся. А холодна аудиторія і ранній час – додали перцю. Та насправді вдячна тим, хто присвятив свої вільні години й доклав зусилля зустрітися з нами».

Підбиваючи підсумки, Євген Бондаренко додав: «Якщо хочете бути професіоналами, маєте чітко формулювати свій меседж, адже інформаційна складова найважливіша, а вже після неї – матеріальна».

 

Ірина Олаг, студентка відділення журналістики

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com