image

Найбільший виш Закарпаття піднявся у рейтингах, прийняв 4,5 тисячі студентів і приєднався до "Прозоро"

Ректор УжНУ Володимир Смоланка прозвітував про роботу вишу у 2016 році. 

Звіт ректора  оприлюднили на офіційному сайті вишу у вигляді презентації

Цьогоріч УжНУ покращив свої рейтингові позиції. У консолідованому рейтингу зайняв 1-18 позицію, а в рейтингу ARES - 13 позицію. До речі, до останнього приєднався тільки у цьому році. У топ-200 займає 35 місце.

У виші є 53 спеціальності ОКР "бакалавр" і 53 - "магістр", 16  спеціальностей пропонують тим, хто хоче здобувати рівень доктора філософії. 

Навчають студентів 146 докторів наук, професорів проти 134 у 2015 році, а також 698 кандидатів наук, доцентів проти 675 у 2015 році. 

Загалом у виші навчається майже 14 тисяч студентів. 

Під час вступної кампанії до УжНУ було зараховано 4545 студентів, з яких 273 іноземці. Упродовж 2016-17 навчального року у виші навчалося 672 іноземних студентів.

Пройшли акредитацію і були ліцензовані чимало напрямів і спеціальностей. Ліцензовано, зокрема, "Статистику" (бакалаври), "Системний аналіз" (бакалаври), "Соціологію" (магістри), "Будівництво та цивільну інженерію" (магістри), "Стоматологію" (магістри), "Медицину" (магістри), "Фармацію" (магістри). Збільшено ліцензійний обсяг для спеціальностей "Фізична культура і спорт" та "Міжнародне право". 

Хваляться в УжНУ й фінансуванням наукової дільності. Щоправда, як видно на презентації, йдеться про окремі проекти, наукові розробки, оскільки на кафедрах вишу конкретної підтримки не відчувається - наукову діяльність викладачі й далі здійснюють за власний кошт. 

Цього року виш отримав нагороди на престижних конкурсах і виставках. Зокрема, отримав звання «Лідер науки України 2016. Web of Science award ». 

Щодо  міжнародної співпраці, було підписано 20 нових угод із закордонними вишами. 

Майже 14,5 мільйонів УжНУ витратив на ремонти у 2016-му. У переліку відремонтованого - гуртожитки, деякі факультети, спортзал, центр гунгарології, котельня..

Нарешті виш почав співпрацювати з системою "Прозоро". Згідно зі звітом, цьогоріч вдалося зекономити понад 300 тисяч гривень на різних матеріалах, які закуповували за цією системою. 

Щодо планів, у 2017-му в УжНУ налаштовані запровадити окремі фахові курси для ОС «Магістр» та ОНС «Доктор філософії» англійською мовою, розширити перелік спеціальностей, навчання за якими пропонуватимуться іноземним абітурієнтам. 

Продовжать співпрацю з міжнародними вишами, братимуть участь у міжнародних конкурсах. Обіцяють також розширювати документообіг і співпрацю з "Прозоро". Планують також започаткувати конкурс проектів серед студентів і співробітників університету щодо інфраструктурного, соціального, культурно-мистецького та спортивного розвитку університету.

 

ProZak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com