image

На кухні ProZak.info: Яловичина по-бургундськи (ФОТО)

Так, я більше люблю готувати супи й овочі, але цього разу чаклувала над вишуканою, ресторанною, а головне — м’ясною стравою. Уявіть поєднання яловичини вищого сорту, ароматних спецій і червоного сухого вина. Ммм. Це космос! Приготуйте своїм чоловікам французький делікатес “Boeuf Bourguignon” ;)

 У цій страві мені особливо сподобався процес. Тривалий, ретельний, так. А ще ж треба грамотно фотографувати, щоб світлини хоч трішки передали той синтез смаків і пахощів. Можна було би все скинути у каструлю й тушкувати, але ж ні, тут свій магічний алгоритм, після якого багато брудного посуду і смакових радостей.

Ділюся рецептом “Boeuf Bourguignon” — яловичини по-бургундськи. Кажуть, що за цим рецептом готували у якомусь кіно. Цінителі французької кухні висловлюються, що така страва — це від шеф-кухарів Парижу. Вірю, вони не лукавлять.

Що ж тут такого неймовірного? Як на мене, хороше м’ясо з овочами, які спочатку готуються окремо за цікавою послідовністю у різних соусах, а потім синтезуються у вині.

Що ж, виділяємо кілка годин і починаємо.

Інгредієнти:

Яловичина (вищий сорт) — 700 г,

Яловичі ребра (для бульйону, якого має вийти 2,5—3 склянки) — 400 г,

Картопля (бажано мілка) — 700 г,

Бекон — 3 шматки,

Цибуля (бажано мілка) — 3 головки (якщо великі, а якщо мілкі, то можна 12), до речі, у класичному рецепті використовують цибулю шалот,

Морква (середня) — 2 шт,

Печериці (мілкі) — 200 г,

Часник — 2 зубчики,

Борошно — 1,5 ст ложки,

Томатна паста — 2 ст ложки,

Олія (оливкова або соняшникова) — 3 ст ложки,

Вершкове масло — 10 г,

Гірчиця (бажано діжонська) — 1,5 ст ложки,

Лавровий лист — 4 листочки,

Чебрець — 4 гілочки, якщо є тільки сухий, то 1 ст ложка,

Червоне сухе вино (бажано, бургундське) — 250—300 мл,

Сіль, спеції для бульйону.

Процес:

Спочатку кладемо на дві години варити бульйон. Яловичі ребра доповнюємо духмяним перцем (горошинки розрізаємо, аби аромат максимально проникав), лавровим листочком і цілою цибулиною у лушпинні (завдяки цьому рідина стає прозорою і цікавішою за смаком), солимо.

Допоки бульйон вариться, беремося за овочі. У пательні розігріваємо ложку олії з вершковим маслом. Туди кладемо бекон і кілька хвилин обсмажуємо. Далі бекон забираємо, бо він свою функцію уже виконав. Відтак сюди потрапляють порізана півкільцями морква, кроєні навпіл печериці (якщо малі, то цілі) і цибуля (якщо велика, то на четвертини), пропущений через прес часник. Всипаємо дрібку солі. Помішуємо 5—10 хвилин, пересипаємо у іншу ємність.

Зараз черга м’яса. Ріжемо його на кубики, обсмажуємо в олії хвильку—дві, далі додаємо борошно, томатну пасту, сіль і ще кілька хвилин тримаємо все на вогні.

Наступний етап. Кладемо м’ясо у велику каструлю, заливаємо бульйоном, всипаємо картоплю, порізану на квадратики (якщо дрібна, то цілу), додаємо овочеву суміш, гірчицю, лавровий лист і чебрець.

А зараз ллється вино. Солимо страву.

Доводимо до кипіння, накриваємо кришкою і тушкуємо 1,5 години на маленькому вогні.

Чудові аромати й передчуття смакоти огорнуть вашу оселю. Можна собі і бокал червоного дозволити.

Смачного вам! Хай у вас буде французька атмосфера...:)

P.S. Натхнення осяяло з блогу “Le Storybook”, у якому авторка описала рецепт

 

Читайте також:  На кухні ProZak.info: плов із куркою (ФОТО)

 

Евеліна Гурницька, ProZak.info

Фото автора

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com