image

На кухні ProZak.info: цибулевий суп (ФОТО)

Вдала цитата, спеція-знахідка і божественна музика Чайковського надихнули мене написати новий пост у кулінарному блозі. А ще цибуля! І певна ностальгія за моїм Парижем, бо дуже вже хочу податися у веселі мандри. Чому згадався саме Париж? Бо чаклувала над французьким цибулевим супом. 

Приготування їжі для мене — певна медитація. Мабуть, мій колега, літературний редактор газети “РІО” Петро Олександрович відчуває це, тому запропонував доповнити блог епіграфом: “Їжа — це потреба, насолода — це мистецтво”. Наразі я ще вмію насолоджуватися кулінарним процесом, тому хай це буде певним меседжем мого блогу.

Найбільшу радість отримую від спецій та різних овочів, а на моїй кухні якраз з’явилася нова приправа — шамбала (пажитник), яку мені відкрила Мар’яна Сурма, засновниця локального бренду “Пряно”. Інтернет поінформував, що ця спеція органічно доповнює крем-супи, які обожнюю. Пряність неодмінно слід додавати у цибулевий суп, так і народилася ідея обіду. О, а ще наштовхнула цибуля-порей! З дитинства я не люблю цибулю у супі, як на мене, вона не має різко відчуватися і у жодному разі не плавати у страві. Однак овоч — дуже корисний, але й капризний, тому цибулевий крем-суп — це користь, неймовірне гастрономічне відкриття й любов до “цибулі у супі” з першого разу і назавжди.

Апетитні аромати огорнуть вашу оселю, а рідні подякують за хороший обід.

Щодо власне рецепту, то є багато варіацій такого супу. Можна робити з консистенцією пюре, а можна і без блендеру, якщо довго пасерувати цибулю. Є способи приготування із застосуванням духовки. Що не оберете — суп точно вразить. Я пробувала за різними рецептами, скомпонувала свій, про який вам і розповім.

Для каструльки супу візьміть такі інгредієнти:

Цибуля-порей — 1 шт.,

Ріпчаста цибуля — 2 великі головки,

Вершкове масло — 60 г,

Овочевий бульйон — 1250 мл,

Картопля — 3 шт.,

Вершки — 200 мл,

Шамбала, чебрець, сіль — за смаком.

Бекон, твердий сир — за смаком.

Приготування:

У класичному супі частіше використовують тільки ріпчасту цибулю, але я люблю і з пореєм. В Інтернеті переважно пропонують готувати без зеленого листя порею, але я і й його беру. Отже, шинкуємо доволі товстими кільцями порей, півкільцями ріпчасту цибульку й зелену частину порею.

Розтоплюємо масло у каструлі, вкидаємо цибулю й на маленькому вогні починаємо пасерувати, але не обсмажуємо, овочі постійно треба помішувати.

За кілька хвилин кладемо порізану на кубики картоплю, хвильку тушимо, далі вливаємо 200 мл бульйону й томимо все разом, постійно помішуючи.

Всипаємо пажитник і чухий чебрець й продовжуємо пасерувати. Бажано, аби рідина випарувалася, тоді цибуля розкриється з іншого смачного боку. Якщо ж нема часу, то можна тушкувати хоча би хвилин 15.

Вливаємо решту бульйону, солимо і доводимо до кипіння.

Блендеруємо з оптимальною кількістю рідини, додаємо вершки і ще раз доводимо до кипіння.

Суп самодостатній, але спеціально для нього купила тонко нарізаний бекон, який підсмажила на сухій пательні. Можна натерти хороший твердий сир, у мене знайшовся “Нарцис Карпат” із Селиської сироварні. Хоча, саме цей суп, зважаючи на його консистенцію, волію смакувати навіть без мого улюбленого сиру.

Вуаля, Посипте страву кропом.

Читайте також: 

На кухні Prozak.info: часниковий суп (ФОТО)

На кухні Prozak.info: хумус із сезамовою пастою (ФОТО)

Bon appétit! Подорожуйте, пізнавайте смаки різних країн і втілюйте їх у себе на кухні.

 

Евеліна Гурницька, ProZak.info

Фото автора

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com