image

Найкорисніші бургери без хліба

Любите бургери, але на даний момент змушені обмежити вживання хліба? Тоді цей пост для вас,  так як тут ми розповімо і покажемо, чим можна замінити булочки для бургерів. Виходить дуже смачно!

Котлета

Так як бургер повинен бути низькокалорійним, м'ясо потрібно вибирати відповідне. У нас під рукою була індичина (частина філе), але ви можете використовувати телятину, курятину або яловичину. Фарш складався з перемеленого м'яса, солі і чорного свіжозмеленого перцю (нічого зайвого), але при бажанні туди можна додати сухих трав (базилік або, приміром, чебрець). Додавати яйце чи борошно не потрібно.

Замість булки

Ми вирішили протестувати три варіанти : баклажан, білокачанна капуста, жовтий і зелений цукіні.

Баклажан

Обираєте баклажан товстіший, нарізуєте його кружечками, трохи відбиваєте і соліть. Залишаєте постояти 15-20 хвилин, щоб вийшла гіркота. Розігріваєте сковороду-гриль, змащуєте її рослинним маслом і відправляєте на неї баклажанні кружечки. Якщо немає сковороди-гриль, можна запекти в духовці.

Капуста

Капусту краще вибирати молоду, а листочки повинні бути тонші, але якщо такого варіанту немає, то підійде і звичайна. Жорсткі капустяні листи відбиваєте молотком для відбивних, нарізати їх тонкою соломкою, солите, перчите і залишаєте постояти хвилин 15-20. Потім зливаєте виділився капустяний сік і додаєте яйце (одне яйце приблизно на 150 г капусти)

Добре перемішуєте і для більш густої консистенції додаєте трохи цільнозернового борошна або панірувальних сухарів. На вказану кількість капусти піде приблизно 2-3 столові ложки борошна. Розігріваєте сковороду, додаєте туди рослинне масло для смаження і викладаєте капусту у формі невеликих млинців, діаметр яких залежить від того, якого розміру ви зробили м'ясні котлети.

Цукіні

Як виявилося, жовтий і зелений цукіні відрізняються за смаком, тому ми вирішили спробувати їх поєднати: роль верхньої частини булки була віддана зеленому цукіні, а роль нижній частині - жовтому.

Приготування приблизно таке ж, як і у варіанті з капустою, з тією лише різницею, що їх не потрібно відбивати, а треба натерти на крупній тертці. Натираєте, викладаєте в тарілку і даєте постояти хвилин 20, щоб можна було позбутися зайвого соку. Потім додаєте яйце, сіль, мелений чорний перець і борошно або панірувальні сухарі (на один середній за розміром цукіні йде одне яйце). Добре все це перемішуєте і викладаєте столовою ложкою невеликі млинчики. Кількість борошна чи панірувальних сухарів буде залежати від кількості і соковитості овочів.

Соус

Варіант для баклажана.

Бургер з баклажаном йде у нас разом з кружечком соковитого і солодкого томата, тому ми вирішили вибрати для нього дуже стандартний і смачний варіант соусу: просто взяли грецький йогурт (або будь йогурт без смакових добавок), поклали туди трохи часнику і чорного перцю!

Варіант для капусти і цукіні.

Для цих бургерів ми вибрали свіжі огірки, салат айсберг і м'ятно-йогуртовий соус. Для приготування соусу вам буде потрібен грецький йогурт або будь-який йогурт без смакових добавок (3-4 столові ложки), свіжа м'ята (3-4 листочка) і 1 чайна ложка лимонного соку.

Бургер з баклажанами:
 два кружальця баклажана, приготовані на грилі, м'ясна котлета, кружечок томату і соус з йогурту, часнику і чорного перцю.

Бургер з капустою: два капустяних млинчика, м'ясна котлета, свіжі огірки (кілька кружалець), салат айсберг і соус з йогурту, свіжих листочків м'яти і лимонного соку.

Бургер з цукіні: два млинчика з цукіні, свіжі огірки (кілька кружалець), салат айсберг і соус з йогурту, свіжих листочків м'яти і лимонного соку.

Смачного!

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com