image

П’ять радісних закарпатських смузі від Prozak (ФОТО)

 

Оскільки сайт Prozak.info є антидепресивним, то ми зготували вам п’ятірку антидепресивних смузі. Щоранку, коли сонячне сяйво наповнювало оселю, ми готували кольорові, смачнючі й дуже корисні смузі. Якраз спека неймовірна, а смузі освіжає, дає ситість і справді дарує позитивний заряд на весь день.

Така страва — це цілий простір для фантазії і креативу. Чому страва? Тому що смузі може легко бути сніданком або вечерею, адже це поживний напій, усе залежить від компонентів, які ви міксуєте. Просто треба знати певні базові правила, які можна знайти у якісних фуд-блогах, а також довіряти власній інтуїції. Пам’ятайте, смузі — це завжди сюрприз, бо ніколи не знаєш, наскільки смачнішим воно буде цього разу.

Перший варіант смузі назвемо “Ожинова радість”. Для двох склянок радості беремо одне зелене яблуко, склянку ожини, ложку меду, щіпку кориці, півсклянки класичного несолодкого йогурту без жодних додатків. Зелене яблуко — особливо соковите, його можете очистити від шкірки, але ми цього не робили. Порізане на кубики яблуко посипаємо корицею. Висипаємо всі складники у чашу для збивання, додаємо мед, який є одним із кращих солодких компонентів для смузі, заливаємо йогуртом. Змішуємо все блендером, розливаємо у склянки і радіємо життю. До слова, бажано, аби у смузі хоча би один компонент був заморожений, як варіант, ожина. Звісно, це не обов’язково, також все залежить від складу напою. Але холодність дозволяє по-іншому розкрити смак.

Друге смузі ми готували з того, що було у холодильнику і вгадали, цей напій з усіх п’яти найбільше запам’ятався своєю солодкою кислинкою. Отже, “ванільна сливка”. Для двох склянок беремо п’ять великих солодких і спілих слив, ложку меду, відрізаємо маленький шматочок свіжої ванілі, додаємо півсклянки класичного несолодкого йогурту без жодних додатків. Міксуємо блендером. Далі розливаємо у склянки, насолоджуємося дуже незвичним смаком сливи із нотами ванілі, до речі, ці чорні цяточки ванілі прикрашають напій і справді роблять смак насиченим і таємничим.

Наступне смузі — це більше класика, коли синтезуємо банан із шоколадом. Інша справа — як це робити. :) Для двох великих склянок поживного десерту “Бананова шоколадність” беремо два попередньо порізані й заморожені банани, три з з верхом ложки натурального гіркого какао (у нас какао з чилі), двоє порційних вершків і 200 мл холодного молока. Заморожені банани — це знахідка, адже у такому стані вони мають смак морозива (!), відтак смузі буде солодким і холодним, що важливо влітку, а також для значно кращого смаку. Банан — один із кращих складників для всіх смузі. Дехто використовує його завжди. По-перше, він робить смузі смачним і ситним, банани — це природні солодощі, гормони щастя. По-друге, вони роблять текстуру смузі кремовою і однорідною, з ним усе виходить гарніше. Далі — какао — рекомендуємо тільки натуральне, для чого травити себе хімією і зайвим цукром. Какао вимішуємо з вершками до однорідної маси. Далі складаємо банани у ємність, додаємо шоколад, заливаємо молоком і ретельно блендеруємо. Розливаємо у склянки, можна присипати тертим шоколадом, смакуємо, насичуємо організм усім необхідним для бадьорості протягом усього дня.

Також зараз час насолоджуватися грушами і персиками, у складі смузі ці два соковиті сезонні фрукти утворюють корисну композицію вітамінів і смаку. Отже, для двох склянок смузі “Грушевий персик” беремо два персики, дві середні груші або п’ять маленьких, ложку меду, півсклянки класичного несолодкого йогурту без жодних додатків, а також маленький шматочок свіжої ванілі. Персик обов’язково очищуємо від шкірки, а грушу — за бажанням, все змішуємо блендером і отримуємо напій кольору сонця. Саме сонце має бути у кожній оселі!

І наостанок — смузі з персиків та нектаринів. Така собі “Нектаринова персиковість”, коли персик — такий ніжний, а нектарин — такий неочікуваний. Беремо два нектарини, один персик, одне зелене яблуко, кілька заморожених полуничок, ложку меду, склянку класичного несолодкого йогурту без жодних додатків, а також маленький шматочок свіжої ванілі. Звісно, персик очищуємо від шкірки, нектарин — за бажанням, змішуємо фрукти з ягодами, додаємо мед і ваніль, заливаємо йогуртом, вмикаємо блендер. У цьому смузі одна з головних умов, що один із фруктів має бути заморожений. Тут текстура трішки може нагадувати пюре, тому не завадить додати половинку банана. З таким рожевим смузі життя може бути рожевим і без рожевих окуляр.

 

P.S. Для того, аби смузі тішили вас та ваших близьких, варто брати найсвіжіші фрукти й овочі, аби була солодкість, беріть банани, мед, кленовий сироп, але все тільки натуральне. Також не переборщіть з ароматами, вживайте корицю (бажано, свіжозмелену) й ваніль. Йогурти також бажано брати прості й без додатків, аби і хімії менше, і смак був справжній. Щодо соків, то також рекомендуємо робити фреші, адже соки з коробок не завжди мають хороший склад, а також у них багато цукру. Варто прикрашати смузі ягодами, шматочками фруктів, листям свіжої м’яти... Насолоджуйтеся смузі, а головне — життям! Смачного!

 

Евеліна Гурницька для Prozak.info

фото автора

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com