image

Тонкощі приготування смачного рису

Правильні пропорції рису і води для плову - це основа, яка визначає чудовий смак і приємний зовнішній вигляд страви. Але існує ще багато інших секретів майстрів східної кухні.

Знати правильні пропорції рису і води для плову - це ще не все. Для вдалої страви тобі необхідно дізнатися ще кілька секретів приготування цієї східної страви. 

Нюанси й тонкощі страви:
Рис визначає якість плову. Вибирай італійський рис, який використовують для приготування паельї або звичайний пропарений злак. В Узбекистані плов готують із крупного рису рожевого відтінку під назвою «девзіра». Сорт басматі і жасмин не підходять, бо вони швидко розварюються.

Рис має лежати поверх м'яса та інших інгредієнтів, не торкаючись дна.

Не можна перемішувати страву під час її приготування.

Готуйте плов у широкій каструлі з товстими стінками і дном, у сковороді, чавунному казані. Кришка має бути обов'язково і при цьому щільно закривати ємність.

З м'яса віддай перевагу баранині, свинині, яловичині (тільки не телятині), курці.

Існують спеції, які обов'язково мають бути присутніми в плові. Це цілі зерна кумина (зіри), ягоди барбарису, гострий перець (свіжий або сушений, мелений).

Крім рису, м'яса і спецій для плову необхідні ще морква, цибуля і часник.

Якщо укутати ємність зі стравою ковдрою і залишити на годинку настоюватися, то плов стане ще смачніше.

Окремо обсмажують м'ясо, цибулю, моркву. Тільки тоді їх змішують, додають приправи, укладають у каструлю, а зверху засипають рис.

Часник ставлять по центу каструлі, не чистячи і не ділячи на зубки.

Рис обов'язково промивають під проточною водою. Робити це необхідно доти, поки рідина не буде стікати чистою і прозорою.

Просто додай води

Тепер поговоримо про те, яких пропорцій рису і води для плову слід дотримуватися. Це залежить від способу приготування. Традиційний азербайджанський плов допускає, що всі інгредієнти готують окремо, а потім змішуються в одній ємності. У такому разі тобі необхідно брати води в тричі більше, ніж злаків. Рис варять до готовності, промивають і додають до решти продуктів, також готових.

Якщо готувати плов по-узбецьки, то всі складові страви кладуть у казан по черзі і варять разом. Рис заливають окропом із розрахунку 1 до 2,5. Можна слідувати і такій пораді: брати стільки рідини, щоб вона покривала рис із м'ясом на 2 см.

lady.tochka.net

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com