image

10 помилок, які ускладнюють ваше життя

Від цих звичок варто відмовитися, щоб стати щасливішими.

1. Приписування оточуючим злого умислу

Іноді люди ображаються через дрібниці: друг не відповів на повідомлення або колега пішов на обід без вас. Якщо вас зачіпають подібні речі, швидше за все, річ у тім, що ви підозрюєте оточуючих в злому намірі і думаєте, що вони хотіли образити вас навмисно.

Щасливі люди не звертають уваги на такі дрібниці. Ймовірно, друг не хотів вас образити, а просто не міг відповісти відразу; колезі було зручніше піти обідати в інший час. Ставтеся до оточуючих без підозри і не приймайте все близько до серця.

2. Зацикленість на собі

Вірний спосіб ускладнити життя - вести себе так, ніби світ обертається навколо вас. Які б плани ви не будували, вони завжди залежать і від інших людей. Враховуйте їхні бажання і можливості, коли щось плануєте. Тоді ви швидше уникнете розчарування від того, що хтось порушив ваш ідеальний план.

3. Екстремальний песимізм

Кожного разу, коли ви думаєте про те, як може вирішитися та чи інша ситуація, уникайте надмірно песимістичних прогнозів. Наприклад, якщо у вас болить горло, це не означає, що ви хворі на рак.

Припиняйте екстремальні думки на самому початку. Вони тільки змушують вас сильніше нервувати, через що ви гірше контролюєте своє життя.

4. Нереалістичні очікування

Оцініть, наскільки ваші очікування від себе і оточуючих здійсненні. Наприклад, не варто чекати, що ваш партнер буде пам'ятати, у що ви були одягнені на першому побаченні, або думати, що ви зможете підготуватися до складного іспиту за годину.

Коли наші очікування не виправдовуються, ми засмучуємося. Ви станете куди щасливішим, якщо не будете очікувати від себе та інших чогось надприродного.

5. Очікування знамення

Сигналу до того, щоб щось зробити, можна чекати нескінченно, але так ніколи і не дочекатися. Якщо дійсно хочете чогось, робіть це, щоб потім не шкодувати про втрачені можливості.

6. Відмова від ризику

Ще один вірний шлях до того, щоб провести життя, шкодуючи про втрачені можливості, - відмова від ризику.

Звичайно, ризикувати своїм життям і здоров'ям не варто, але коли мова йде про щось менш значне, використовуйте всі шанси, навіть якщо справа може обернутися невдачею.

7. Порівняння з іншими

Не потрібно постійно порівнювати себе з оточуючими. Вам може здаватися, що вони розумніші/красивіші/багатші за вас, а їхнє життя щасливіше.

Ви, швидше за все, не знаєте всіх подробиць їх життя, тому не потрібно про це судити. Краще зосередьтеся на собі і своїх справах.

8. Витрачання часу не на тих людей

Не витрачайте час на тих, хто вам не подобається або погано до вас ставиться. Час - один з найцінніших ресурсів. Якщо вам неприємно спілкуватися з людиною, просто займіться важливішими справами або зустріньтеся з тим, хто для вас дорогий.

9. Зайві прив'язаності

Важливо навчитися відпускати як людей, так і предмети або можливості. Не можна нескінченно шкодувати про те, що щось скінчилося. Замість цього починайте будувати нове.

10. Відсутність віддачі

Щоб бути щасливим, важливо не лише брати, а й віддавати. Діліться з іншими, говоріть компліменти, піклуйтеся про близьких. Так ви зробите трішки щасливішими оточуючих і себе.

thoughtcatalog

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com