image

12 правил цивілізованої розмови актуальні 325 років

Правила хорошого тону, які стануть в нагоді в будь-якій розмові.

Все перераховане нижче ще в 1692 році написав своїм дітям впливовий англійський юрист Метью Хейл. Сьогодні його слова такі ж актуальні.

Не брешіть

Брехня - великий злочин проти людства. Суспільство без правди - небезпечне суспільство. Брехня шкодить тому, від кого вона йде: вона не тільки ганьбить брехуна, але і викликає звикання, через що людині стає складніше сказати правду навіть тоді, коли вона хоче. Згодом оратор вже сам не знає, коли бреше.

Не говоріть про те, в чому не розбираєтеся

Тримайтеся подалі від ситуацій, коли неправда може вирватися з ваших уст випадково. Не стверджуйте те, в чому не впевнені. Попередьте співрозмовника, якщо те, про що ви говорите, просто здогадка.

Будьте небагатослівні

Даремно не включайтеся в розмову. Краще говоріть мало, не позбавляючи себе можливості слухати інших і вбирати їхні знання, мудрість і досвід.

Будьте стриманими

Не кричіть під час запеклої суперечки, тримайте себе в руках. Змусьте опонента мовчати не за допомогою шуму, а за допомогою здорового глузду.

Не перебивайте

В жодному разі не перебивайте людину, коли вона говорить. Вислухайте її. Так ви краще її зрозумієте і зможете дати точнішу відповідь.

Зважуйте свої слова

Якщо не подумали спочатку, мовчіть. Зважте сенс того, що хочете сказати, і визначіться з виразом, з яким хочете це вимовити. Необачні люди не думають, поки не почнуть говорити. Або думають, але вже після того, як скажуть.

Спостерігайте за недоліками неприємних людей

Якщо перебуваєте в компанії з пихатими і нахабними людьми, звертайте увагу на їхні недоліки і будьте обережними. Так ви зможете уникнути їхніх помилок як в розмові, так і в поведінці в цілому.

Не хваліть себе

Не хваліться і не оцінюйте самого себе. Якщо вас може похвалити тільки ваш язик, то це знак того, що ваша репутація низька і стрімко падає.

Не кажіть погано про відсутніх

Якщо когось із вашого кола спілкування немає поруч, то намагайтеся за будь-якої можливості говорити про нього тільки хороше. Ніколи не кажіть погано про кого-небудь, якщо той цього не заслуговує. Винятком можуть бути тільки ситуації, в яких такі розмови можуть попередити, тобто захистити оточуючих.

Не жартуйте про недоліки

Не насміхайтеся і не висміюйте природні недоліки людини. Така поведінка залишає дуже погане враження.

Будьте обережнини з негативними висловлюваннями

Постарайтеся нікому не дорікати, не погрожувати і не вимовляти злісних слів. Якщо потрібно вказати на помилку, постарайтеся зробити це без докору, щоб людині не було неприємно. Інакше докір нічим не допоможе, а тільки засмутить людину і, можливо, налаштує її проти вас.

Не гнівайтесь

Якщо людина запальна і вимовляє на вашу адресу неприємності, то краще пошкодуйте її, а не впадайте в лють. Мовчання або ввічлива відповідь - найкраща реакція на таку поведінку. Вони або заспокоять винуватця галасу і змусять його покаятися, або стануть для нього покаранням. У будь-якому випадку ввічливість і незворушність збережуть ваші нерви, а також створять вам репутацію мудрої і стриманої людини.

artofmanliness

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com