image

30 відкриттів людини, що подорожує світом наодинці

Завдяки подорожам ви зможете подивитися на життя іншими очима.

Screen-Shot-2015-08-21-at-2.55.41-PM_1457376137

Розповідає Шон Кім, підприємець і за сумісництвом шукач пригод. Одержимий ідеєю здійснити кругосвітню подорож, вивчити іспанську і припинити лякати людей своїм кошмарним виконанням сальси.

Пару років тому, коли життя Шона складалося зовсім не так, як йому хотілося, він вирішив скласти свій власний «список зростання», куди записав всі цілі, яких хотів би досягти найближчим часом. На першому місці в цьому своєрідному рейтингу була велика подорож.

За останні 15 місяців він об'їздив безліч міст в самих різних точках планети: Париж, Мюнхен, Буенос-Айрес, Медельїн, Нью-Йорк - і це тільки початок грандіозної подорожі. Ось важливі уроки, які Шон Кім засвоїв, мандруючи по світу наодинці.

1. Ви зненавидите самотність всім серцем...

Сходячи з трапа літака на землю незнайомої країни, ви абсолютно точно будете хвилюватися, нервувати і відчувати себе нестерпно самотнім. Без паніки: цю суперечливу гаму почуттів довелося відчути всім мандрівникам на самому початку їх пригод.

2. ... і після цього шалено її полюбите

Ви почнете отримувати від самотності задоволення. Задумайтесь, хіба є щось прекрасніше свободи і можливості робити те, що ви хочете, і тоді, коли ви цього хочете?

3. Ви позбудетеся від влади речей

Перехід від комфортного життя у власному будинку і поїздок на особистому авто до напіввідлюдного способу життя з рюкзаком за спиною через деякий час дозволить вам зрозуміти, наскільки великою була влада речей над вами.

Речі мають властивість псуватися, чого не скажеш про набутий досвід і враження. Ви зрозумієте, що є для вас найважливішим.

4. Зрозумієте, що якість краще, ніж кількість

Ми живемо в світі, яким правлять числа. І чим число більше, тим краще. Обчисленню піддається все: кількість друзів в соціальних мережах, кругленька сума на банківському рахунку, кількість поверхів в найвищому хмарочосі.

Те ж саме і з кількістю місць, які вам довелося відвідати. Куди краще провести три місяці в одному місті, повністю занурившись в його культуру і атмосферу, ніж за той же час через силу намагатися підкорити цілу дюжину.

5. Ви вивчите нову мову

Усвідомлення того, наскільки світ насправді великий, і того, в якій мильній бульбашці ви живете, прийде тільки тоді, коли ви почнете подорожувати. Наприклад, ви зможете вільно спілкуватися лише з 12% людей в світі, якщо вмієте говорити тільки англійською. Кращий спосіб зрозуміти інших - вивчити ще одну мову. Тільки одне знання іспанської збільшує ваші шанси бути зрозумілим в усьому іншому світі вдвічі.

У кожного з нас є доступ до інтернету, і це автоматично зводить нанівець всі спроби виправдати свою лінь відсутністю можливостей вивчати мову.

6. Ви навчитеся любити себе

Подорож - час, який можна провести наодинці з самим собою. Ви отримаєте найбільшу можливість залишитися один на один зі своїми потаємними думками і переживаннями. Це нелегке випробування стане для вас дійсно цінним уроком.

7. Ви зрозумієте, що нікому і нічим не зобов'язані

Є величезна різниця між внутрішньою і зовнішньою впевненістю в собі. Зовнішня впевненість може бути удаваною, і її потрібно вміти постійно контролювати, щоб не насмішити оточуючих.

Куди важливіше ваша внутрішня впевненість. Припиніть турбуватися про те, що інші люди думають про вас: це забирає надто багато сил. Зосередьтеся на тому, чого хочете ви, і просто робіть це.

8. Важливо чесно визнавати свої успіхи і поразки

Коли ви подорожуєте в наодинці, то відповідальність за прийняття рішень цілком і повністю лягає на ваші плечі. Підказати і допомогти буде нікому. У тому випадку, якщо прийняте рішення виявилося провальним, майте сміливість собі в цьому зізнатися, щоб в майбутньому уникнути схожих ситуацій.

9. Треба довіряти інтуїції

Щодня ми приймаємо безліч важливих і не дуже рішень. У вас ніколи не буде можливості прорахувати всі можливі варіанти і обчислити ідеальну формулу успіху. Використовуйте інтуїцію - вона ваш ключ до виживання.

10. Будинок там, де ти

Тут все як у відомій цитаті: «Куди б ви не поїхали, ви берете з собою себе». Ваші звички рано чи пізно дадуть про себе знати.

11. Потрібно злитися з місцем, в яке приїхали

Яке би місто ви не задумали відвідати, постарайтеся пізнати його на всі 100%. Вивчіть місцеву мову, поговоріть з місцевими жителями, спробуйте національну їжу. Не будьте тією людиною, яка всюди слідує за натовпом туристів.

12. Зрозумійте, що для вас важливо...

Ви почуєте безліч захоплюючих життєписів людей, яких ви зустрінете на своєму шляху. Дізнаєтеся про неймовірні історії успіху (від жебрацького лахміття до незліченного багатства), про смертельні хвороби, про нездоланні труднощі - список буде тривати до нескінченності. Подумайте про те, що могли б розповісти про себе ви самі.

13. ... і хто для вас важливий

Ваша тривала відсутність на час подорожі дозволить вам зрозуміти, скільки дійсно важливих людей є у вашому житті. Ми часто обтяжуємо себе близькістю, яка нам і зовсім не потрібна: штучні відносини з сусідами, приятельські - з колишніми однокурсниками, «для галочки» - з колегами. Позбавте себе від усього цього, перевіривши відносини відстанню.

14. Приберіть телефон подалі

Є щось чарівне в поїздці в абсолютно незнайоме місто. Коли ми подорожуємо, ми стаємо більш сприйнятливими, образ думок змінюється, а знайомства зав'язуються набагато легше. Не дозволяйте телефону зруйнувати цю магію. Приберіть його подалі.

15. Будьте дивним

Життя занадто коротке, щоб існувати тільки в тих рамках, які більшість людей вважають прийнятними і допустимими. Не будьте передбачуваним і не робіть того, чого від вас все чекають.

Дайте волю дивній стороні, яка є у кожного. Ризикніть.

16. Є безліч речей, яким варто навчитися

Ми багато чого не знаємо про світ і людей, які його населяють, - про їхню культуру, цінності, мову, переваги в їжі і далі за списком. Правда полягає в тому, що більшість з нас живе в дуже замкнутому світі, який включає в себе тільки пару-трійку десятків близьких людей і місць, які ми звикли відвідувати.

Ми навіть не намагаємося якось змінити ситуацію, виглянути за межі звичного світу і спробувати щось нове. Ми забуваємо про те, що «чим більше ми знаємо, тим менше ми знаємо».

17. Не кажіть, а робіть

Можна весь день витратити на розмови про те, як було б чудово виконати поставлену задачу, і не вжити ніяких, навіть самих незначних, спроб втілити її життя.

На світі є багато людей, робота яких в десять разів важча, ніж ваша, і при цьому ж в десять разів менше оплачувана. Більшість з нас і уявити собі не може, що насправді ховається під виразом «важка робота».

18. Немає такого поняття, як «незнайомець»

Ви припините сприймати людей як простих незнайомців. Зустрічаючись в хостелах з такими ж мандрівниками, ви почнете вловлювати свого роду ментальний зв'язок між вами, який неможливо пояснити, але легко відчути.

19. Вразливість - не ознака слабкості

Вам буде потрібно якийсь час, щоб зрозуміти, що в уразливості і демонстрації тимчасової слабкості немає нічого поганого. Іноді варто давати вихід емоціям, які накопичилися. Уміння визнавати свої помилки і виправляти їх скоріше характеризує вас як сильну особистість, ніж навпаки.

20. Подивіться на людей без масок

Одна з найбільш чудових речей в подорожі - це оточуючі вас люди. Коли їх не сковують соціальні обмеження і умовності, вони розкриваються зовсім з іншого боку. У вас з'явиться можливість дізнатися, які вони насправді.

21. Убийте всіх своєю добротою

Куди простіше зірватися на людину, ніж спробувати розібратися в ситуації і відреагувати адекватно. Спробуйте бути до всіх великодушними, і ви точно не пошкодуєте ні про заощаджені сили, ні про заощаджені нерви.

22. Беріть з собою книги

Під час подорожі наш мозок більш сприйнятливий, а це може позитивно позначитися на вашому рівні креативності. Читайте під час перельотів, пересадок в аеропорту, під час подорожей автостопом - ви цілком зможете осилити по книзі на тиждень.

23. Зробіть спонтанність своїм другим «я»

Під час подорожі часто будуть виникати ситуації, коли доведеться кардинально змінювати свої плани. Навчіться бути менш консервативним і будьте готові приймати спонтанні рішення.

24. Шукайте однодумців

Всім нам відома ця цитата: «Якщо ви хочете йти швидко, йдіть один, якщо хочете йти далеко - йдіть разом». У важкі хвилини вас буде втішати думка про те, що в світі є багато людей, які поділяють ваші погляди.

25. Проявляйте доброту

Найлегший, але в той же час найдієвіший спосіб зробити світ кращим - спонтанно проявляти доброту по відношенню до незнайомих вам людей.

26. Співчувайте тим, хто дійсно цього потребує

Важко співчувати людям, які скаржаться на те, що бронювання їхнього столика в ресторані з невідомої причини скасували, або на те, що їм попалося не найкомфортніше місце в літаку.

Подорожуючи світом, ви зустрінете безліч роботяг, які, заробляючи менше 5 доларів на добу, ще й примудряються допомагати своїм сім'ям. У них просто немає часу на ниття і невдоволення.

27. Інвестуйте в себе

В одиночній подорожі вашою метою номер один має стати турбота про себе коханого. Користуйтеся нагодою, поки є така можливість.

28. Ставте глобальні цілі

Поставте собі якусь масштабну мету, яка буде приносити користь не тільки вам. Ця мета буде служити дороговказною зіркою, коли ви зіткнетеся з життєвими труднощами і перешкодами. Суть глобальної мети в тому, що ви будете йти до неї не тільки для того, щоб задовольнити свої власні інтереси, але ще й для того, щоб не підвести людей, які на вас розраховують.

29. Умійте стояти на своєму і вмійте визнавати поразку

Будьте сміливими для того, щоб стояти горою за ті переконання, в які ви вірите. Але і майте сили визнати, що відповідей на абсолютно всі питання у вас немає.

30. Всі ми просто люди

Іронія подорожей в тому, що ми прагнемо дослідити якомога більше різних культур і поспілкуватися з якомога більшою кількістю людей, щоб потім, повернувшись додому, зрозуміти, що всі люди однакові. Бідні, багаті, азіати, латиноамериканці - всі ми граємо в одну і ту ж гру під назвою життя. І всі ми хочемо одного: кохання, поваги і безпечного майбутнього.

lifehacker

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com