image

30 відомих 1-квітневих розіграшів

Дерево-спагеті, жаб'яча хвиля і Ленін в Діснейленді - найцікавіші першоквітневі жарти.

1. Жаб'яче цунамі

frog_1522266282

У 1906 році американська газета Wichita Daily Eagle опублікувала на першій шпальті інформацію про унікальне природне явище. Видання повідомило, що річкою Арканзас на південь рухається хвиля заввишки 3 метри. Назустріч їй, на північ, мігрують мільйони жаб. Обидві хвилі, водна і жаб'яча, повинні будуть зустрітися біля міста Вічіта близько 10 години ранку.

У призначену годину біля річки зібралися тисячі жителів Канзасу, але ні жаб, ні хвилі вони не дочекалися: через три години люди розійшлися.

2. Жартівлива бомба

1 квітня 1915 року, в розпал Першої світової війни, французький військовослужбовець досить жорстко пожартував над німцями. Він кинув з літака на їх табір бомбу. Німці в паніці розбіглися, але вибуху не сталося. Виявилося, що «бомба» - це футбольний м'яч, на якому написано: «З 1 квітня!»

3. Руйнування Капітолію

capitol_1522266324-e1522520236439

У 1933 році газета The Capital Times, що виходить в Медісоні, штат Вісконсін, опублікувала фотографію зруйнованого Капітолію. Підпис свідчив, що будівля була пошкоджена загадковими вибухами, причина яких - «велика кількість газів від бурхливих обговорень в Сенаті».

Приписку дрібними буквами, що це першоквітневий жарт, багато читачів не побачили. А тому повірили і пізніше назвали розіграш «нетактовним і огидним».

4. Літун на лижах

letun_1522266373-e1522520321151

У 1934 року німецьке видання Berliner Illustrirte Zeitung опублікувало незвичайне фото. На ньому була зображена людина взута в лижі, що летить повітрям, а позаду летів «плавець». В руках лижник тримав пристрій, в який дув. Чудовий винахід працював від потоку повітря з легенів і активував ротори. Лижі служили шасі, а «плавець» регулював висоту і кут польоту.

Жартівливе фото передрукували багато газет, в тому числі американські, наприклад The ​​New York Times.

5. Гігантський рій злих ос

У 1949 році ведучий новозеландської радіостанції повідомив про те, що до Окленду рухається рій небезпечних ос. За його словами, хмара з комах була величиною в милю. Радіоведучий порадив жителям, які виходять на вулицю, заправляти штани в шкарпетки. Багато хто так і зробив.

Цей жарт позитивно сприйняли далеко не всі. Тепер на новозеландських радіостанціях є правило, що наказує говорити в ефірі 1 квітня тільки правду.

6. Урожай спагеті

1 квітня 1957 року на BBC вийшов сюжет, в якому розповідалося про урожай спагетті в Швейцарії. Фермери збирали їх прямо з дерев. Журналісти повідомили, що небувалий урожай вдалося отримати завдяки м'якій зимі і знищенню жука-довгоносика.

Глядачі повірили. Вони почали дзвонити на BBC з питаннями, де можна придбати таке дерево. У компанії їм порадили покласти спагеті в банку з томатним соусом і «сподіватися на краще».

7. Панчохи для телевізора

У 1962 році на шведському телеканалі SVT розповіли про те, як за допомогою нейлонової панчохи зробити зображення кольоровим. Експерт на ім'я К'єлл Стенссон розповів про новітню технологію і докладно пояснив, як вона працює. За його словами, світлові хвилі заломлюються через дрібнопористу сітку, завдяки чому з'являється колір.

Для того щоб побачити кольорове зображення, потрібно нахилити голову під певним кутом. Глядачі повірили і вирушили в магазини за панчохами. Але це не допомогло: кольорове телемовлення з'явилося в Швеції лише у 1970 році.

8. Хвороба рудоволосих

1 квітня 1973 року на радіо BBC вийшла передача про голландську хворобу дерев, що вражає рудоволосих людей. Гість студії, академік, розповів, що їхнє волосся за кілька днів стає жовтим, а потім випадає. Людина лисіє. Академік пояснив цю особливість тим, що формула крові рудоволосих схожа зі складом грунту в лісі, де виявилися вражені хворобою дерева.

Під кінець ефіру з'ясувалося, що в ролі академіка виступив відомий ірландський письменник і комік Спайк Мілліган.

9. Вулкан, що прокинувся

vulkan_1522266460

Вранці 1 квітня 1974 року жителі міста Сітка, штат Аляска, були шоковані. З кратера вулкана Еджком, який мовчав з XIX століття, пішов чорний дим. Люди в паніці почали збирати речі і готуватися до евакуації.

Пілоти берегової охорони, підлетіли до вулкану і з'ясували, що це не виверження. На схилі горіла гора старих покришок. Поруч був величезний напис на снігу: «April Fool». З'ясувалося, що «виверження» влаштував 50-річний місцевий житель Олівер Бікар. Чотири роки він збирав старі шини, а потім вирішив розіграти земляків.

10. 100-хвилинна година

1 квітня 1975 року головні австралійські телеканали повідомили про введення нової системи обчислення часу. Хвилина тепер включала не 60, а 100 секунд, а година - не 60, а 100 хвилин. Місцева влада заявила, що на додачу до цього буде введений 20-годинний робочий день.

Цю інформацію підтвердив прем'єр штату Південна Австралія Дезмонд Коркоран, який заявив про ефективність нової системи. У сюжеті показали, як в Аделаїді встановили новий годинник з циферблатом на 10 поділок. Глядачі були шоковані.

11. Ослаблення гравітації

У 1976 році англійський астроном Патрік Мур заявив на радіо BBC про незвичайне явище. За його словами, Плутон і Юпітер розташувалися відносно Землі особливим чином - так, що спільні сили гравітації небесних тіл послабили гравітаційне поле нашої планети. І якщо жителі Землі підскочать рівно о 9:47, вони відчують «дивне почуття».

Слухачі, що подзвонили на радіостанцію, підтвердили, що так і сталося. Багато хто стверджував, що їм навіть вдалося політати кімнатою.

12. Райська країна

san_1522266553

У 1977 році британське видання The Guardian опублікувало вкладку з семи сторінок, де розповідалося про маленьку республіку San Serriffe, що займає кілька островів в Індійському океані. Країна описувалася як райська: з чудовими пейзажами, привітними жителями. Два головних острова, на яких розташовувалася держава, називалися Upper Caisse і Lower Caisse, вони мали форму точки і коми.

Читачі обірвали телефони газети, намагаючись дізнатися, як дістатися до San Serriffe і скільки коштує там відпочити. Журналісти пізніше зізналися, що пожартували, причому використовували професійні терміни. San Serriffe - це змінена назва шрифту Sans Serif, Upper Caisse походить від upper case (заголовна буква), а Lower Caisse - від lower case (прописна буква).

13. Електронний Біг-Бен

1 квітня 1980 року ВПС повідомили, що знаменитий годинник Біг-Бен стане електронним. Ця новина викликала бурю невдоволення у слухачів.

У японському відділенні BBC, повторюючи це повідомлення, додали, що стрілки продадуть чотирьом слухачам, які першими додзвоняться до студії. Всіх випередив матрос, який відправив заявку азбукою Морзе на телетайп.

14. Стрижка гвардійських шоломів

У 1980 році журнал Soldier опублікував сенсаційну новину про те, що хутряні шоломи ірландських гвардійців, які охороняють Букінгемський палац, потрібно регулярно стригти. Видання повідомило, що ведмежа шкіра містить гормон, який відповідає за ріст вовни. І це відкриття може кардинальним чином вирішити проблему облисіння.

У інформацію повірили не тільки читачі Soldier, але і газета London Daily Express, що зробила передрук.

15. Браковані бюстгальтери

1 квітня 1982 року в британській газеті Daily Mail було опубліковано повідомлення про продаж 10 тисяч бракованих бюстгальтерів. Видання стверджувало, що для підтримуючого каркасу в них використовували мідний дріт, який мав піти на виготовлення пожежної сигналізації. А мідь, взаємодіючи з нейлоном і нагріваючись від тепла тіла, може виробляти статичну електрику. Власниці бракованих бюстгальтерів, таким чином, створювали перешкоди для теле- і радіостанцій.

Розповідають, що цей жарт повірили навіть фахівці. Наприклад, головний інженер British Telecom нібито розпорядився, щоб перевірили, чи не чи мають співробітниці компанії нижню білизну з міддю.

16. Страшні гарячеголові льодоруби

У 1985 році в квітневому номері Discover Magazine опублікували статтю про відкриття нового виду ссавців, що живе в Антарктиді. Біолог Ейпріл Паццо назвав тварин гарячеголові льодоруби: вони розтоплювали лід і атакували пінгвінів.

«Вони огидні: близько шести дюймів у довжину, важать кілька унцій, мають дуже високий рівень метаболізму - їх температура тіла становить 110 градусів, живуть в лабіринтах в льоду. Величезну кількість тепла вони випромінюють через «пластину» на голові», - розповів учений.

Паццо припустив, що саме ці жахливі тварини могли стати причиною безслідного зникнення дослідника Антарктиди Філіпа Пуассона в 1837 році. За визнанням авторів Discover Magazine, ця стаття отримала найбільшу кількість відгуків від читачів за всю історію видання.

17. Демонтаж Ейфелевої вежі

У 1986 році французька газета Le Parisien заявила про демонтаж Ейфелевої вежі. Споруду повинні були перевезти і зібрати заново в споруджуваному Діснейленді. А на місці вежі планувалося побудувати стадіон для Олімпіади. Багато парижан в розіграш повірили і були дуже обурені.

18. Купівля Марадони

У 1988 році 1 квітня відзначилася газета «Известия». Вона надрукувала новину про те, що Дієго Марадона переходить в московський «Спартак» за дуже пристойний гонорар - 6 мільйонів доларів. Агентство Associated Press цю новину підхопило, вона поширилася всім світом. Це був перший розіграш на сторінках радянської преси.

19. Знижка за татуювання

1 квітня 1994 році National Public Radio виступило із заявою, що кілька великих компаній, в тому числі Pepsi, вирішили оригінальним чином привернути молодих споживачів. Вони пообіцяли надати довічну 10-відсоткову знижку тим, хто зробить на вухах татуювання з логотипом компанії.

Незважаючи на уточнення, що це був розіграш, бажаючі заощадити атакували тату-салони.

20. Горілчані батончики

Ще один розіграш влаштувало в 1994 році агентство ІТАР-ТАСС. Воно повідомило про випуск спеціально для Росії нових цукерок - «горілчаних батончиків». Це була своєрідна відповідь «Марсу» і «Снікерсу».

Агентство пообіцяло, що батончики випустять з трьома смаками: солоного огірка, лимона і кокосового горіха. А найближчим часом в магазинах з'явиться розчинна горілка в чайних пакетиках.

21. Купівля тіла Леніна

Irish Times у 1995 році вирішила «переселити» забальзамоване тіло Леніна з мавзолею. Газета опублікувала новину, що керівництво Діснейленду хоче викупити його за будь-яку суму і переговори вже ведуться. Новий мавзолей мав стати оригінальним атракціоном у споруджуваному парку.

22. Генеральне прибирання інтернету

У 1997 році користувачам інтернету від імені Групи обслуговування мережі при Массачусетському технологічному інституті електронною поштою надійшли листи про те, що з 31 березня по 2 квітня проводитиметься «генеральне прибирання». Автори рекомендували відключити від Мережі всі комп'ютери.

Як було зазначено в листі, масштабні профілактичні роботи були потрібні для очищення інтернету від електронного сміття, який накопичився за кілька років роботи. П'ять потужних японських роботів Toshiba ML-2274 повинні були видалити неактивні адреси електронної пошти, непрацюючі сайти і веб-ресурси хакерів.

Подібним чином раніше розігрували абонентів телефонних станцій. Їх просили загорнути трубки телефонів в целофанові пакети, щоб зібрати пил, який міг висипатися зі слухавки під час профілактики.

23. Відредаговане Пі

У 1998 році законодавці Алабами вирішили «назавжди змінити математику, науку і світ». І заявили, що відтепер число Пі буде не 3,14159 ... а 3,0. Це рішення аргументували тим, що 3 більше відповідає «біблійному значенні числа Пі».

Самі законодавці дізналися про те, що вони прийняли таке рішення, після шквалу гнівних дзвінків і листів, який на них обрушився. Новина про кількість Пі була опублікована в місцевих газетах. Таким чином вчений Марк Бослоу вирішив висловити протест проти спроб скасувати вивчення теорії еволюції в школі.

24. Гамбургер для шульгів

У тому ж 1998 році в USA Today з'явилася реклама Burger King. Компанія оголосила про особливу пропозицію в меню - гамбургери для шульгів. Булочку і начинку в ньому розвернули на 180 градусів, щоб було зручніше обідати.

Рекламі повірили: в Burger King ще довгий час приходили відвідувачі, охочі замовити «ліворукий гамбургер».

25. Час за Гіннесом

ginness_1522266767-e1522520582700

І ще один гучний розіграш 1998 року. Пивоварна компанія Guinnes розіслала напередодні 1 квітня прес-реліз, в якому повідомила про те, що стала спонсором Королівської обсерваторії в Грінвічі. І завдяки цьому на цілий рік час за Гринвічем буде перейменовано під час за Гіннесом. Цю новину надрукувало солідне видання The Financial Times.

26. Віагра для хом'яків

У 2000 році не менш солідне британське видання The Independent опублікувало інформацію про створення «Віагри» для сором'язливих хом'ячків та інших гризунів. Вчені з Флориди таким чином вирішили врятувати домашніх вихованців, які страждають від почуття сексуальної неповноцінності. Зоозахисники були в шоці.

27. Морква з дірочками

У 2002 році мережа британських супермаркетів Tesko заявила в газеті Sun про новий вид моркви - з дірочками, завдяки чому через коренеплід можна свистіти. А торговельна мережа Waitrose прорекламувала гібрид ананасу і банана - пінан. Читачі газети довго шукали нові продукти в магазинах.

28. Нездійснена мрія

У 2003 році більше 3 тисяч людей зібралися в Празі на відкриття супермаркету «Чеська мрія». Незадовго до цього в місті з'явилися рекламні білборди, які обіцяли рекордно низькі ціни. В результаті стрічку перерізали перед величезним плакатом, встановленим посеред поля.

Розіграш влаштували студенти режисерського факультету. Вони вирішили провести соціальний експеримент зі створення утопії і зняли про «Чеську мрію» фільм.

29. Літаючі пінгвіни

У 2008 році канал BBC в одній із серій програми «Дива еволюції» розповів про літаючих пінгвінів. Їх знайшли недалеко від Антарктики. Відео, розміщене на YouTube 31 березня, швидко стало хітом.

Ведучий програми Террі Джонс розповів, що пінгвіни вирішили врятуватися від холоду і полетіли в ліси Південної Америки погрітися під тропічним сонцем.

30. Винаходи Google

Розіграшами відзначилася і Google. У 2011 році компанія виклала ролик, що розповідає про Gmail Motion - новий інструмент для роботи з електронною поштою. Користувачам потрібно було демонструвати перед веб-камерою певні жести.

У те, що це був жарт, багато хто не повірив: новина про Gmail Motion швидко розійшлася у ЗМІ. Але ідею оперативно втілили в життя. Співробітники компанії ICT написали програму, яка дійсно дозволяла управляти поштовим сервісом Gmail за допомогою рухів тіла і контролера Kinect.

У 2013 році Google оголосила про запуск служби Google Nose, яка передавала запахи на пристрій користувача. Відеоролик, в якому розповідається про новинку, зроблений досить переконливо.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com