image

7 речей, які більше не вражають

Стаття письменника Джошуа Бекера про мірило успіху і респектабельність у сучасному світі.

- Я став дивитися на світ трохи інакше з тих пір, як вирішив обходитися меншою кількістю речей. Я подивився під іншим кутом на те, як суспільство визначає успіх. Занадто часто ті, хто заробляє, витрачає і збирає більше всіх, автоматично стають «успішними». Але це погано. Я знаю кілька прекрасних людей, які вирішили не фокусуватися на матеріальних речах, - і саме тому вони не вважаються успішними. У нас дуже глибоко засіла залежність від громадського схвалення. І тому багато людей підшукують собі більш «гідні» заняття, зводячи своєрідний фасад свого успіху.

Ось невеликий список речей, які більше мене не вражають:

1. Марка одягу

Я ніколи не зрозумію, чому назва бренду на ярлику одягу є такою важливою. Дуже часто люди платять за можливість стати ходячим рекламним щитом. Мене вже не здивувати логотипом на сорочці, гаманцем або годинником. Замість цього я захоплююся тими, хто може справити враження своєю особистістю і характером.

2. Кількість каратів в ювелірних виробах

У моїй новій книзі є глава про Брайана і Ніколь, які одружені впродовж 5-ти років і кожного дня в чомусь собі відмовляють заради того, щоб виплатити борг за обручку. Більшість людей навіть не помічають дорогого каменю на обручці. Чи варто це таких зусиль?

3. Вартість автомобіля

Звичайно, безпека автомобіля дуже важлива, особливо якщо ми проводимо в ньому велику кількість часу. Але тепер люксові і спортивні автомобілі стають чимось більшим, ніж просто засобом пересування: наприклад, зараз це скоріше непоганий спосіб на 60 секунд викликати захоплення незнайомця, поки світиться червоний сигнал світлофора.

4. Площа будинку

Власний будинок - гарант стабільності і спокою, і я був по-справжньому гордий, коли купував будинок для своєї родини. Але кілька років тому ми переїхали в менший будинок, і я жодного разу не пошкодував про це рішення. Коли я проїжджаю повз великі особняки, то згадую, мою щасливу сім"ю в нашому невеликому і затишному гніздечку.

5. Розмір банківського рахунку

Безумовним показником успіху в сучасному світі є розмір особистого статку. Ми далеко не перші в такому підході: подібні стандарти існували в усі часи. Але, можливо, кількість накопичених коштів на банківському рахунку зовсім не є показником успіху? Можливо, кількість хороших справ, які ми здатні зробити протягом життя, - краще мірило?

6. Модель мобільного телефону

Буквально на днях я гуляв у парку разом зі своїми дітьми та їхніми друзями. Мене дуже здивувало, але найбільше дітвора говорила про технології. «Який у тебе айфон? Яка це модель айпода? Вгадайте, кому на день народження подарували новий смартфон?» Діти віком до 10 років витрачають час на те, щоб обговорити сучасні технології. І я вже хотів було їх перебити, але вчасно схаменувся: дорослі, взагалі-то, недалеко від них пішли.

7. Фотографії в соціальних мережах

Майже кожен публікує красиві картинки зі свого життя - від нового одягу і ресторанної їжі до фотографій з концертів і крил літаків. Ці зображення відбираються ретельно і публікуються тільки найцікавіші моменти. Дивно, але потім ми звинувачуємо глянцеві журнали і рекламу в надмірному використанні фотошопу, в той час як самі в обов'язковому порядку редагуємо свої життя, перш ніж поділитися ними в соціальних мережах.

Давайте спробуємо справляти враження і надихати оточуючих не нашими речами, а своїми власними життями і досвідом.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com