image

Чому корисно розмовляти з незнайомими людьми

Спілкування з незнайомцями приносить більше радості, ніж розчарувань, і навіть покращує роботу мозку.

Це покращує емоційний стан

Ми відводимо погляд в громадському транспорті. На вечірках і зустрічах воліємо спілкуватися з декількома людьми, яких добре знаємо, не ризикуючи заговорити з кимось новим. Почувши від сусіда «Доброго ранку!», Ми здригнемося і подумаємо, що йому від нас щось потрібно.

Розмови з незнайомими людьми здаються нам незграбними і важкими. Намагаючись зав'язати таку бесіду, ми боїмося, що нас відштовхнуть, або нам здається, що у нас з цією людиною немає нічого спільного. Ми заздалегідь переконуємо себе, що ані нам, ані йому така розмова не буде цікавою.

«Це феномен множинного невігластва, - каже Джуліана Шредер, психолог з Каліфорнійського університету в Берклі. - Ви бачите, що ніхто не розмовляє, і робите висновок, що вони не хочуть розмовляти, хоча люди більше схильні до бесіди, ніж вони самі вважають».

Це не дає нам піти на контакт з незнайомими людьми, тому ми обираємо усамітнення. Але такий вибір не завжди правильний. За даними дослідження Шредер, спілкування з незнайомцями викликає більш позитивних емоцій, ніж усамітнення.

Дослідники вивчили емоційний стан людей в громадському транспорті. Ті, хто за інструкцією почав розмову з попутниками в транспорті або з водієм таксі, відзначили більш позитивні враження про поїздку, ніж ті, хто повинен був сидіти в тиші. Також дослідники хотіли перевірити, чи поширюється позитивний ефект на тих, з ким заговорили. Для цього вони відтворили умови залу очікування. Результати показали, що позитивні емоції відчуває і той, хто розпочав розмову, і той, з ким заговорили.

Іншу групу учасників попросили просто уявити таку розмову. Самі вони очікували, що досвід буде негативним, проте експеримент підтвердив зворотне.

Джуліана Шредер: Ми недооцінюємо важливість соціальних зв'язків, вважаючи, що самота приємніша, ніж спілкування з незнайомою людиною. Але позитивний емоційний ефект є і від спілкування з незнайомцями.

Це стосується і малознайомих людей. Серед них, наприклад, бариста у вашій улюбленій кав'ярні, ті, хто відвідує одні з вами заняття йогою, або той, хто гуляє з собакою там же, де і ви. Регулярна взаємодія з цими малознайомими людьми сприяє соціальному і емоційному благополуччю.

«Щире спілкування, навіть мінімальне, допомагає задовольнити базову людську потребу належати до групи, - каже Джилліан Сендсторм, психолог з Ессекського університету. - Розмова з незнайомою людиною дасть відчуття, що вас бачать і визнають, а відчуття спільності з ним нагадає вам про вашу спільність з усіма людьми».

Це корисно для мозку

За даними ще одного дослідження, навіть коротка взаємодія з кимось підвищує виконавчі функції мозку. Це розумові процеси, які дозволяють нам концентруватися, планувати, розставляти пріоритети і організовувати.

Учасників експерименту розділили на три групи. Одні познайомилися і протягом 10 хвилин вели доброзичливу розмову. Інших попросили посперечатися, а треті взагалі не спілкувалися один з одним. Потім всі учасники пройшли когнітивні тести, що задіюють виконавчі функції мозку. Перша група показала кращі результати.

Кожен день у нас маса можливостей спілкуватися з незнайомими людьми: в транспорті по дорозі на роботу, в обідню перерву, на зустрічах і вечірках. Спробуйте ввести це у звичку. Щоб розпочати розмову, просто посміхніться і дивіться людині в очі. Головне - щиро намагатися налагодити контакт.

qz.com

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com