image

Де в Ужгороді можна навчитися танцювати і як танці впливають на здоров'я

Танці є дуже корисними для здоров'я і в Ужгороді є чимало місць, де вчать танцювати

Коли ми говоримо про студію танцю, то на думку спадає відразу "Бліц", який регулярно привозить з різних змагань купу нагород. Колектив під керівництвом Олени Камінської став зірковим і це найбільша дитяча танцювальна студія. Якщо хочете, щоб ваша дитина займалася танцями професійно, то завітайте до ПАДІЮну.

Але в Ужгороді є й інші студію танців. Більше того, тут можуть навчитися танцювати і дорослі, а не лише діти.

Зокрема, доволі популярними є студії  Олександри та Володимира Мишків. Це і студія спортивного танцю "Грація", а також більш "приземлена" студія Степ бай Степ, де вас навчать основам латино-американських танців - сальси, танго, бачати та інших. Завітайте до Будинку побуту на площі Шандора Петефі, або зателефонуйте 050 653 77 00 (Володимир Мишко), 095 549 64 88 (Мирослава Текель).

Є в Ужгороді і цілком камерна студія танцю "Родем". Тут інструктором молода Вікторія Іваницька і у неї є як дитячі групи, так і групи для дорослих. У "Родемі" навчають як сучасним танцям, так і класиці. Тут також є групи танго, бачати, сальси та інших. Можна також навчатися танцям індивідуально, хоча у "Родемі" дуже комфортно та затишно і групи невеличкі, тому індивідуальні заняття хіба що для дуже сором'язливих. Студія знаходиться на вулиці Фединця, 43 (3-й поверх), тел.: 066-395-7382.

Ну і ще одна, на наш погляд, цікава є студія танцю. Скоріше це не студія, а група танцю з назвою "Танці без меж". І цікавою ця група є тим, що сюди ходять люди вже доволі солідного віку. Тобто, люди, для яких важливо вже не так професійно танцювати, як навчитися елементарним навичкам різноманітних танців. Цього року виповнюється вже 10 років від дня створення цієї танцювальної групи для людей елегантного віку під керівництвом досвідченого хореографа, керівника легендарного колективу народного та сучасного танцю «Шовкова косиця» Юрія Миколайовича Мочарка. 

«Щонеділі ми приходимо сюди не просто відточувати танцювальну майстерність. Передусім, ми йдемо сюди за позитивними емоціями від спілкування. Ми вивчаємо основи танців від вальсу до танго, і це піднімає наш фізичний тонус, піднімає настрій», – розповіла нам учасниця клубу Людмила Носуліч.

Якщо ви прагнете бути стрункими, гнучкими, елегантними, покращити координацію, позбутися стресів та завжди мати гарний настрій, то вам сюди!  Заняття проводяться щонеділі в Ужгороді, на вулиці Берчені, 5. Більше інформації – за телефоном 066-971-02-99.

Танго.3gp_20190422_165529.604

Чому потрібно танцювати

Фахівці стверджують, що основна проблема, з якою може зіткнутися літня людина – це відірваність від звичної насиченої діяльності та невміння переключитися на більш спокійний й розмірений ритм. Ну, і малорухливий спосіб життя аж ніяк здоров’я не додає. Звідси виникають депресії та й усі інші хвороби, що «від нервів». А воно вам треба? І чи не краще почати нове життя із новим захопленням? Заняття танцями дають головне – новий інтерес до життя, вчать любити себе, насичують розум і тіло енергією.

І, перш за все, це приходить через спілкування з ровесниками – і не лише вербальне, але й тілесне. Обійми офіційно визнано медициною як фактор, що продовжує життя. Парні танці несуть у собі цей фактор, а тому покращують самопочуття та емоційний стан танцюючих. Ну, а легке спілкування в атмосфері  танцю відбувається аж ніяк не про сумнозвісні тарифи, про неслухняних дітей або хвороби. Всі життєві негаразди залишаться у танцювальному клубі для старших далеко «за бортом», натомість  перенесуть вас у світле емоційне середовище, де до вашої голови не прийдуть думки про щось буденне.

Чого багатьом ветеранам не вистачає, так це радості життя і нових вражень. А ще рухів. Рух – сам по собі означає життя, а танці – це естетичний та здоровий рух. Науково доведено, що танці ефективно запобігають розвитку хвороб, характерних для похилого віку, – артрозів, хондрозів, невралгій, діабету, підвищеного артеріального тиску, серцево-судинних і навіть жіночих захворювань. Чимало проблем зі здоров’ям виникають саме від нестачі рухів, від пасивного способу життя і песимістичного настрою. Можливо, саме танець стане для вас тими універсальними ліками, які вчасно «підлатають» ваш організм?

Звичайно, танці саме для літніх людей відрізняються більш легкими композиціями, більш плавними рухами, більш розміреним ритмом, ненапруженою музикою і природніми танцювальними фігурами. Все в них має приносити танцюристам елегантного віку задоволення і радість. Повірте, що займаючись танцями, ви не зможете не стати позитивною, усміхненою людиною. Атмосфера танцю здатна повернути у ваше життя радість, вона здатна зробити вас настільки насиченими життєвою енергією, що, пробудивши у собі другу молодість, ви неодмінно скажете, що саме зараз ви живете більше, ніж коли-небудь.

Цікаві факти про корисність танців

Якщо коротко про ці факти, то танці здатні спалювати приблизно 400 ккал на годину. Танцювальні рухи знімають нервову напругу і головний біль, стабілізують тиск. У людей, які регулярно займаються танцями, не буває хвороби Паркінсона. Відвідування занять танцями хоча би двічі на тиждень зменшує ризик недоумства. У танцюючих збільшується швидкість ходьби та поліпшується відчуття рівноваги, що запобігатиме травмам внаслідок падінь. Нині набирає популярності чоловічий «танець живота», який допомагає позбутися зайвої ваги. А тепер детальніше про фактори пробудження вашої другої молодості.

Танці та здоров’я серця. Медичне дослідження засвідчило, що люди з серцевою недостатністю, які стали займатися танцями, згодом мають кращі показники роботи серця й дихальної системи навіть порівняно із тими, хто займається кардіотренуванням на велотренажерах або бігових доріжках.

Танці та схуднення. Якщо ви регулярно займатиметеся танцями, то вже невдовзі помітите, що боротися із зайвою вагою стане набагато легше. Аеробіка, заснована на танцювальних рухах, настільки ж ефективна для зниження ваги і поліпшення фігури, як інтенсивна їзда на велосипеді або навіть біг.

Танці та  енергія. Вам не вистачає енергії? Танці допоможуть вам «підзарядитися». Науково доведено: танці (навіть раз на тиждень) можуть не лише поліпшити фізичний стан людей, але й зробити їх більш енергійними та активними незалежно від віку.

Танці та гнучкість, сила й витривалість. Безумовно, танці вимагають певної фізичної підготовки. Більшість танцювальних занять починають з розминки, яка включає вправи на розтяжку і гнучкість. Коли ви танцюєте, ви повинні намагатися, аби задіяними виявилися всі групи ваших м’язів. Танець зробить вас сильнішими, примушуючи м’язи «чинити опір» під вагою вашого власного тіла. І це значно зміцнює м’язи ніг. Нарешті, танці – це фізична вправа, яка зробить вас витривалівишими, коли ваші м’язи щоразу працюватимуть все довше і при цьому не втомлюватимуться.

Танці та емоційний стан. Танці роблять вас щасливими. Якщо ви поспостерігаєте за танцюючими людьми, то помітите посмішки на їхніх обличчях. Просто танець розкріпачує і дозволяє по-справжньому насолоджуватися життям. І на відміну від інших фізичних вправ, танець не має вікових обмежень.

Танці і стрес. Депресія стає дедалі більш поширеною проблемою. А танці здатні запобігти цьому. Доведено, що терапія, яка включає танцювальні рухи, не лише допомагає позбутися депресії, але й боротися зі стресом. Це пов’язано з регулюванням рівня серотоніну й дофаміну в організмі. А з огляду на те, що танці – це ще й соціальна взаємодія, то вони рішучо допомагають позбутися почуття самотності.

Танці і самооцінка. Танці допомагають людям стати більш впевненими у собі. Кожного разу, коли ви вивчаєте новий рух, це почуття зростає. Згодом ця впевненість поширюється й на інші сфери життя. Крім того, танці – це комунікація, а нові й сильні соціальні зв’язки та спілкування неодмінно допомагають людям підвищити власну самооцінку та дивитися на своє життя більш позитивно.

Танці і ментальне здоров’я. Згідно з численними дослідженням, заняття танцями поліпшують пам’ять і ефективно запобігають старечому слабоумству. Заняття аеробікою під музику не лише тримають тіло в тонусі, але й запобігають скороченню обсягу гіпокампу – частини мозку, яка відповідає за пам’ять.

Танці і хвороба Альцгеймера. Дослідження за участі літніх людей засвідчило: танці допомагають запобігти хворобі Альцгеймера та іншим формам старечого слабоумства. Люди, які страждають від цієї  хвороби, здатні відновлювати забуті спогади про минуле, коли танцюють під здавна знайому музику.

Танці і кмітливість. Доведена користь танців для розуму та вміння швидко приймати рішення. Ідеальний спосіб розвинути це вміння – практика. Щоби стати більш кмітливими, просто працюйте над своїм танцювальним стилем, не запам’ятовуючи послідовність рухів. Імпровізуйте! Все нове корисно для мозку, бо будь-яка рутина – це деградація. І заняття танцями – це один зі способів стимулювати мозок.

Під яку музику краще танцювати?

Існує безліч танцювальних стилів. Джаз, сальса, меренге, бачата, реггетон, зумба, хіп-хоп, балет, вальс, танго тощо. Музика у кожного своя. Втім, неможливо сказати, що краще, а що гірше. Всі види танців однаково ефективні. Головне – вибрати стиль до душі, а, вибравши, почати регулярно танцювати!

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com