image

Особливості крафтового пива

Не так давно серед українців стало  популярне крафтове пиво. В перекладі з англійської мови слово «крафт» означає «ремесло», «вміння». 

Вислів «крафтове пивоваріння» з’явився у 21 столітті, коли невеликі приватні пивоварні почали виготовляти солодові напої за традиційними рецептами. Такий продукт орієнтований на невелику аудиторію. У його складі немає добавок, понижуючих собівартість пива, воно є 100% натуральним, при цьому 50% напою складає солод.

Більшість з авторських старовинних рецептів мають у складі чілі, спеції, шоколад, трави, овочі, горіхи, фрукти та інші інгредієнти, які роблять кожен конкретний напій унікальним.

Найсмачніші сорти крафтового пива

Існує досить багато сортів крафтового пива. До найбільш популярних серед них відносять:

 • Pale Ale, або світлий ель — має насичений смак солоду з характерним ароматом карамелі та хмелю;
 • індійський пейль ель — більш міцний варіант світлого елю з насиченим ароматом хмелю, де можуть бути присутні нотки квітів, фруктів або хвої. Скорочено індійський пейль ель часто називають IPA;
 • Porter — дуже темне пиво з одночасно солодким і гірким смаком та вираженим ароматом солоду. Особливість портерів полягає у присутності винних ноток з шоколадним або кавовим присмаком;
 • Stout — темне елеве пиво, виготовлене з використанням паленого солоду, одержаного шляхом підсмажування ячмінного зерна з додаванням карамельного солоду. Раніш напій варився в Ірландії як різновид портеру;
 • Sour Ale — пиво з характерним кислим присмаком. Смакові особливості досягаються за рахунок часткового або повного зброджування бактеріями і дріжджами. Різні сорти Sour Ale можуть мати фруктові, дрожеві, шоколадні нотки, а також аромат іриски або ванілі.

Корисні властивості крафтового пива

Оскільки крафтове пиво є 100% натуральним продуктом, його споживання сприяє покращенню стану здоров’я. Так, завдяки великій кількості калію та кальцію його вживання у помірних кількостях дозволяє знизити тиск при гіпертонії.

У складі пінного також міститься магній, фосфор, залізо, мідь, цинк, аскорбінова, фолієва і лимонна кислоти. Вітаміни групи В1 і В2 беруть участь у перетворенні жирів, білків та вуглеводів в енергію, відповідають за нормальну роботу щитовидної залози і органів зору, покращують стан шкіри. Хміль заспокоює та нормалізує сон, має бактерицидну дію.

Пінний напій, виготовлений на основі натуральних інгредієнтів, також сприяє:

 • зниженню ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Пиво містить вітамін B6, який захищає від хвороб серця, запобігаючи накопиченню з'єднання під назвою гомоцистеїн. Продукт також має властивості розріджувати кров і перешкоджати утворенню тромбів в коронарних артеріях. Помірне споживання пива знижує ризик запалення — одної з основних причин розвитку атеросклерозу;
 • підвищенню щільності кісток. Помірне вживання цього алкогольного продукту призводить до підвищення щільності кісткової тканини, тим самим запобігаючи ризику переломів і остеопорозу;
 • профілактика цукрового діабету. Дослідження показали, що помірне вживання пива знижує ризик розвитку цукрового діабету 2-го типу;
 • профілактика анемії. Пиво є чудовим джерелом вітаміну В12 і фолієвої кислоти, дефіцит яких може привести до анемії. Вітамін В12 також має важливе значення для підтримки нормального росту, гарної пам'яті і концентрації уваги.

Однак, незважаючи на те, що наш інтернет-магазин пива пропонує виключно високоякісну продукцію, варто звернути увагу на те, що вживати пиво необхідно строго в обмеженій кількості.

Щоб спробувати оригінальне крафтове пиво з приватних броварень, достатньо лише оформити замовлення в нашому інтернет-магазині. При необхідності менеджер допоможе підібрати потрібний сорт за його міцністю та смаковими нотами. Ваші напої будуть доставлені за вказаною в замовленні адресою протягом 60 хвилин після його затвердження.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com