image

Поверховий електрощит: характеристики та монтаж

Для розподілення електроенергії у багатоквартирному будинку, контролю його використання та діагностики обладнання використовують поверхові щити. Це спеціальні бокси, які монтуються на сходинкових клітках або в спеціальних технічних приміщеннях. До їхнього виготовлення й монтажу висуваються особливі вимоги, про які ми розкажемо докладніше. 

Якими мають бути поверхові щити?

Дуже важливо підбирати бокси за розміром. Він залежатиме від кількості квартир на поверсі та складності внутрішньої розводки. Якщо приміщення потребує великої електричної потужності чи трифазного живлення, обсяг всередині коробу повинен бути на 25–50% більшим. 

Крім того, якісні та надійні щити поверхові:

  • виготовлені з міцного металу та покриті вогнетривкою порошковою фарбою;
  • мають окремі відсіки для низьковольтного та допоміжного обладнання;
  • оснащені віконцями для швидкого зняття показників лічильників;
  • мають дверцята з замками, що відчиняються не менше, ніж на 95°.

Залежно від планування приміщень загального користування поверховий щит можна монтувати в нішу або підвішувати до стіни. Обидва варіанти мають свої переваги. Перший дає змогу економити вільний простір, а другий забезпечує швидкий доступ до розподільного обладнання. 

Як щити монтують на поверсі?

Процедуру збірки й встановлення поверхових щитів регламентовано актуальними нормативами й технічними стандартами:

  1. До спеціальних направляючих у порожньому боксі кріплять DIN-рейки. 
  2. На рейки встановлюють обладнання — автоматичні вимикачі, пристрої захисного вимкнення, лічильники, реле, додаткові діагностичні прилади тощо. 
  3. Для під’єднання цих модулів використовують «гребінку» — клемну колодку, що значно спрощує виробництво електрощитового обладнання. 
  4. Під’єднання виконують у такому порядку — спочатку фаза, потім нульова лінія, а наприкінці, якщо це передбачено проєктом, — заземлення. 
  5. Перевіряють надійність з’єднань — обережно тягнуть за дроти та дотягують гвинти викруткою. 

Останній етап — тестування. Для пошуку витоків току використовують мультиметр. Щоб перевірити надійність кожного елемента, потрібен штепсель навантаження чи діагностичний прилад із подібною функцією. 

івсапро

Якщо описана процедура здається занадто складною, можна замовити повністю готовий до монтажу електрощит. Наприклад, компанія « Генезис» пропонує послугу складання щитового обладнання. Її клієнтам доступні як типові моделі, так і виготовлені під замовлення. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com