image

Точка зору: Настав час прибрати Facebook з вашого життя

Багато людей помічають, що Facebook робить їх нещасними. Вони впадають в депресію, втрачаючи час пропускаючи через себе потоки фейків і дурниць. Журналіст Джек Морс вважає, що пора прибрати Facebook з життя як мінімум з двох причин.

Видаліть свій Facebook-аккаунт. Серйозно, зробіть це. Я кажу так НЕ тому, що я троль. Я говорю так, тому що особисто пірнув в ці синьо-білі глибини і не знайшов в них нічого, крім відчаю.

Facebook багато в чому не такий як інші соціальні мережі, і хоча деякі з цих відмінностей можуть бути корисними, в цілому вони не окуплять втрат. Але зараз я не буду розповідати про розбавлений бренд, який намагається бути одночасно всім і для всіх. Я розповім про те, яким чином Facebook завдає вам реальної шкоди. Ви і самі це розумієте.

Давайте начистоту. Хто з вас хоча б одного разу не замислювався про те, щоб видалити акаунт? Цей імпульс практично універсальний для всіх, хоча причини у кожного свої. Але є причини настільки глобальні, що заперечувати їх не може сам Цукерберг.

Пузир фільтрів

Останнім часом Facebook остаточно оформився в пузир фільтрів. Ідея того, що розмови між однодумцями в Facebook призводять до виникнення шкідливої ​​петлі зворотного зв'язку нонсенсу. що сам по собі зміцнюється, не нова. Але в ході виборів президента США у 2016 році вона набула особливого значення.

Незважаючи на пихаті твердження СЕО компанії про те, що соцмережа «робить світ відкритішим і доступнішим», єдина ідея, якій насправді служить Facebook - це прибуток. Якщо Facebook вигідно робити щось, що суперечить патетичним висловлюванням Цукерберга, скажімо, згодовувати користувачам брехливе марення для зростання залучення, він негайно цим займеться.

У випадку з передвиборчими перегонами між Хіларі і Трампом, Facebook з готовністю схвалив і поширив дезінформацію, наприклад про те, що Трампа підтримував Папа, або про продаж Клінтон зброю ІГІЛу.

Facebook надав мільйонам користувачів, які бачили ці та інші брудні "новини" в своїх стрічках, величезну ведмежу послугу, в результаті якої постраждала ціла країна. Цукерберг із запізненням визнав проблему, але його рішення - так звані «спірні новини» - виявилося марним. І на сьогодні єдиний спосіб вирватися з пузиря фільтрів Facebook досить простий і очевидний: видалити акаунт. Але від Цукерберга ви такої поради ніколи не почуєте.

Facebook - темна конячка

Сумнівний квест Цукерберга, в рамках якого він спілкується зі звичайними смертними з усіх 50 штатів, носить на меті зробити компанію ближчою до розуміння, до людини. Але я зараз не про прагнення перевести всі взаємодії між людьми в цифрове існування, а про непорядність.

Співробітники Facebook неодноразово демонстрували готовність експлуатувати своїх користувачів. Так, у 2014 році компанія намагалася маніпулювати стрічками невідомих користувачів, показуючи їм певну кількість веселих чи сумних постів, щоб зрозуміти, чи можна впливати на настрій аудиторії за допомогою контенту.

Грубо кажучи, Facebook стало цікаво, чи може він змусити своїх користувачів сумувати. І він перевірив. Дуже негарним способом.

І це не все. У квітні 2017 року компанію змусили вибачитися за те, що вона дозволила рекламодавцям провести цільовий маркетинг на емоційні стани дітей віком від 14 років. Тоді Facebook нібито заявив, що може визначати, коли тінейджери «потребують підтримки», будучи ласим шматочком для рекламодавців.

Якщо на вашу думку це звучить жахливо, то знайте - так воно і є. Facebook попався на маніпулюванні емоціями користувачів і ймовірно розробив способи зорієнтувати рекламу на тих, хто переживає не найкращі моменти життя. Хіба це не причина видалити акаунт?

Відмовляючись від свого суспільного життя

Скільки «друзів» у вас в Facebook? Три сотні? Тисяча? На скількох з них вам не начхати?

Алгоритми компанії видають за соціальні сигнали шум повідомлень про заходи, а справжнім засобом комунікації Facebook перестав бути ще багато років тому.

Замість цього Facebook став місцем, де вас змушують сперечатися піддаючи сумніву одіозні політичні переконання старого шкільного друга або вислуховувати далекого родича, який соромить вас за фотографію, на якій вас позначили, або тонути в запрошеннях нав'язливого колеги на якийсь захід і який запевняє, що вам сто відсотків сподобається його стендап.

Я не закликаю вас ставати луддитом або уникати ваших товаришів. Я пропоную змінити пасивне лавірування по Facebook на листи, повідомлення або дзвінки людям, яких ви дійсно хочете чути і бачити, а не терпіти всіх і кожного, з ким пов'язані «дружбою» в соціальній мережі.

Випасти з життя

Багатьох від видалення Facebook-аккаунта стримує боязнь, що вони випадуть з інформпростору. Але ось вам маленький секрет: є величезна кількість інших джерел фотографій, запрошень і повідомлень, крім Facebook. Достатньо лише закласти основу нового методу взаємодії з друзями. Спробуйте SMS замість Messenger, і вони, швидше за все, відпишуть вам.

Задумайтесь, чим для вас є ваш Facebook-аккаунт і чи не перетворився він з корисного інструменту на тягар. Подивіться на когось, хто не користується Facebook - ці люди нічим не гірші за інших. І коли ви звільнитеся від нього, ви задумаєтеся - як ви могли так довго в ньому животіти.

mashable

Читайте також:  Фейсбук следит за вами, даже когда вы им не пользуетесь

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com