image

Закарпатська дизайнерка везе казкову колекцію на престижний модний показ

 

Сьогодні в словацькому Кошице стартувала одна з найбільш очікуваних модних подій - “Fashion Week Kosice”. Із 12 по 15 листопада кращі дизайнери Словаччини, Чехії, Польщі, України презентуватимуть свої колекції на цьому міжнародному показі. Серед них будуть і закарпатці, зокрема, ужгородка Лариса Богдан. До Кошице вона везе 15 моделей і представить їх під власним брендом “Lora Art”.

Колекція, як весь одяг, створений Ларисою (а це її власні розробки й пошиття) — це одяг для щасливих людей, які вільні духом. Весь одяг ексклюзивний, з яскравими тканинами, незвичною фактурою. “Таке одягне не кожен, бо це досить специфічний одяг. Це моє бачення, як я завжди підписую під фото: ми стираємо грані між реальністю і казкою”, - пояснює Лариса Богдан.

Кожну з моделей Лариси можна розібрати ще на 10, жартує дизайнерка, бо настільки вони об’ємні у плані одягу. Всі вони між собою міксуються. Можна взяти щось нове, допрацювати його, й виходить зовсім нова колекція. Лариса хвилюється, чи встигне всіх одягнути під час показу, бо буде вихід у блоках, а в дівчат складні зачіски з хустками, тюрбанами, косами, пір’ям, навіть дредами. На моделі може бути по 10 бусів. “Буває, одягаю дівчину, й щось мені не подобається, тож одразу починаю перевдягати її. Для моєї колекції більше підходять не зовсім худі моделі й не дуже високі. Напевно, мені більше підходить індійський типаж жінок”, — жартома каже дизайнерка.

Лариса не може сказати, скільки часу пішло на створення колекції, яку представить у Кошице, бо вона постійно щось створює і додає. “Взагалі в мене стільки ідей, що був би час їх реалізовувати, — стверджує Лора. — Я допрацьовую колекцію, а мені вже не подобається, хочеться її переробити. Тому потрібно робити все швидко. Бувають такі речі, що їх не хочеться продавати. Ніколи не шкодую час на те, щоб зробити щось незвичайне. Хочу, щоб було шоу, щоб у людей залишилися враження від показу. Має бути своєрідна магія у цьому. Коли все виходить, люди потім приходять, бо їм хочеться взяти якусь частинку з колекції”.

Дизайнерка дуже любить індійську культуру, використовує у власних колекціях індійські тканини. Такі речі виходять душевними, з власною енергетикою, їх хочеться носити. Матеріали купує всюди, із найбільш звичайної тканини вона може зробити щось оригінальне. Любить працювати з шовком, батіком, які теж будуть задіяні у колекції, яку представлять у Кошице.

У переліку досягнень Лариси — близько 30 різних арт-проектів, виставок, показів. Віднедавна вона є членом Спілки дизайнерів України.

У кожного — власне сприйняття світу, ставлення до моди. Але коли мене запитують, завжди кажу, що хотіла би, щоб люди одягалися яскравіше, щоб не боялися експериментувати, виражали себе в одязі”, - розповідає дизайнерка.

Після показу в Кошице вона продовжить роботу над іншими проектами, зокрема, до весни планує створити колекцію і представити її в музеї. В одязі буде використано й закарпатські традиційні мотиви.

 

Детальніше про Fashion Week Kosice будемо інформувати вас вже завтра. Невдовзі читайте інтерв’ю з Ларисою Богдан у рубриці “Особистості”.

 

Наталія Каралкіна

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com