image

8 лікарських препаратів, які потрібно мати при собі

Максимальна кількість таблеток одного типу у вашій вуличній аптечці – 6 штук. Щоб таблетки краще зберігалися, їх можна і не витягувати з упаковки, а просто вирізати ножицями шматочок блістера.

1. Універсальний засіб – парацетамол. Це найпопулярніший лікарський засіб в світі. На його основі випускається багато ліків (Панадол, Еффералган, цитрамон і т. д.). Парацетамол надає знеболюючий ефект (головний і зубний біль), жарознижуючий та незначний протизапальний. У певних дозах вважається безпечним для дітей. Не можна приймати людям з хворою печінкою. Ібупрофен також володіє знеболюючим ефектом, проте використовується в якості засобу другого порядку для лікування жару у дітей і дорослих. На першому – все-таки парацетамол, оскільки він більш ефективний.

2. Діарея – Лоперамід. За ефективністю не поступається Імодіуму, проте в кілька разів дешевший. Прийміть 4 мг лопераміду при гострій діареї. При хронічній діареї дітям старшим 5 років лоперамід призначають у добовій дозі 2 мг. Не менш ефективним засобо є також левоміцетин. Один з цих, або інших засобів від діареї повинен бути у вас під час подорожей.

3. Алергія – діазолін. Діє не гірше популярного Еріусу. Є одним з найстаріших антигістамінних препаратів. Надає протиалергічну, протинабрякову дію, знімає болі в животі і свербіж. Протипоказань майже немає. Діазолін дитячий випускається у вигляді драже з кількістю діючої речовини 0,05 г.

4. Заспокійливе – валеріана. Дає стабільний седативний ефект. Втім, ефект наступає не відразу. Дітям до 12 років валеріана протипоказана.

5. Болі в серці – нітрогліцерин. Не тільки є потужним вибуховим засобом, але і заспокоює серцевий біль. Розширює судини і покращує кровообіг. Пігулка нітрогліцерину швидко зупиняє напад стенокардії.

6. Підвищений тиск – папазол. Основними показаннями до застосування Папазолу є гіпертонічна хвороба і стенокардія. Папазол приймають по 1 таблетці 2-3 рази на день. Дітям до 12 років не давати.

7. Отруєння – активоване вугілля. Найпопулярніший у світі сорбент. Адсорбує отрути й токсини зі шлунково-кишкового тракту до їх всмоктування. Ефективний при лікарських отруєннях. З собою потрібно мати дві пачки таблеток, тому що приймається препарат з розрахунку 1 таблетка на 10 кг ваги тіла. Можна замінити на більш дорогий але компактний Фільтрум.

8. Спазмолітик – дротаверин. Дешевий аналог Но-шпи. Прийміть 1-2 таблетки, якщо у вас сильні спазми в животі. Для дітей у віці до 6 років разова доза становить 10-20 мг всередину, максимальна добова – 120 мг.

Дана аптечка складалася для здорових людей, які не страждають серйозними хронічними захворюваннями і не потребують регулярного прийому специфічних ліків.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...