image

Чому безглютенова дієта скоріше шкідлива, ніж корисна

Якщо ви вважаєте, що безглютенова дієта корисна для здоров'я, і ​​тому навмисно не купуєте продукти, що містять пшеницю, ячмінь і жито, то тим самим більше шкодите організму, ніж приносите користі.

Що таке глютен і в яких продуктах він міститься

Це складний рослинний білок, його завдання - з'єднувати інші білки. Міститься глютен в багатьох злаках, наприклад у пшениці, вівсі, ячмені. Без нього організм не отримує достатню кількість заліза, магнію і вітамінів групи В і D. Також в його складі міститься 18 амінокислот, частину з яких організм людини не може синтезувати сам. Глютен допомагає легко засвоїти кальцій і фосфор, що особливо важливо для грудних дітей.

Виключення з раціону глютеновмісних продуктів знижує імунітет, збільшує ризик виникнення алергії і розвитку бронхіальної астми.

Чим небезпечний глютен

У людей, які страждають на целіакію, а таких усього близько 1%, глютен викликає реакцію, що запобігає всмоктуванню поживних речовин. Через це виникають симптоми захворювання: здуття живота, діарея і нудота.

Ознаки целіакії можуть проявлятися як незначні, так і сильно виражені: аж до пошкодження кишківника, випадання волосся і анемії. Таким людям необхідна безглютенова дієта протягом усього життя.

Причин целіакії багато, найважливіша з яких - генетична схильність.

Зараз склалася тенденція, коли безглютенові продукти все частіше вибирають люди, які не страждають на целіакію, а просто вважають таку їжу більш здоровою.

Збільшення продажу безглютенових продуктів як результат маркетингу

Продаж безглютенових продуктів за останній рік збільшився по всьому світу на 12%.

У Великобританії близько 30% дорослого населення свідомо скоротило споживання глютеновмісних продуктів.

Спеціальна дієта при алергії на клейковину (целіакії) не підходить тим, хто не має подібних проблем. Навпаки, бездумне дотримування такої дієти може внести розлад у роботу органів і навіть послабити когнітивні функції.

"Повільні" вуглеводи необхідні в раціоні здорової людини. Розумне споживання вуглеводів в поєднанні з адекватним фізичним навантаженням допоможуть зберегти і примножити здоров'я.

Дослідження зв'язку безглютенових продуктів і серцевих захворювань

Команда з 13 вчених з Гарварду і Колумбійського університету в Нью-Йорку заявила, що безглютенова дієта з метою запобігання серцевих захворювань не може бути рекомендована людям, які не страждають на целіакію.

Дослідники аналізували дані більш ніж 100 000 чоловік, які страждають на ішемічну хворобу серця. З'ясувалося, що немає зв'язку між споживанням глютену і ризиком розвитку серцевої недостатності.

Безглютенова дієта не веде до зниження ризику серцево-судинних захворювань. Доказових контрольованих досліджень по цій темі не було.

Також дослідники виявили, що вживання цільного зерна допомагає попередити ризик виникнення серцевої недостатності та смертності від серцево-судинних захворювань.

Продукти, що містять глютен:

  • — Пшениця у всіх видах. Відмова від глютену увазі виключення вживання всіх продуктів, в яких може міститися пшениця (хлібобулочні вироби, пшеничний крохмаль, протеїн пшениці, манна крупа, різні добавки та загусники з вмістом білкових фракцій пшениці).
  • — Жито, житнє борошно і квасне сусло.
  • — Ячмінь у всіх видах. Необхідно виключити вживання ячмінного борошна, ячної, перлової крупи, ячмінного солоду і мальтозних продуктів.
  • — Овес, вівсяне борошно, вівсяна крупа, вівсяні пластівці.
  • — Макаронні вироби, паста, хлібці, злакові суміші, каші швидкого приготування, цільнозернові продукти.

lifehackerukrhealth

0 коментарів


Написати коментар

Loading...