image

Чому тремтять руки

Причини виникнення недуги, яка може розповісти про стан вашого здоров'я

Нормальний або фізіологічний тремор, цей тип тремору не має клінічного значення, зустрічається у більшості здорових людей у вигляді легкого посмикування у витягнутих руках і, як правило, швидко проходить. Найчастіше тремор виникає за певних умов:

  • при фізичному навантаженні (підняття важких речей, біг, необхідність довгий час зберігати нерухомість), коли руки і коліна тремтять від утоми;
  • при стресовій ситуації (сильне хвилювання, депресія, істерика), яка підвищує збудливість нервової системи, - пише  med2.ru.

Існує також таке поняття, як сімейний (юнацький) тремор. Він виникає на тлі повного спокою. Він починається з однієї руки, потім переходить на іншу, далі поширюється на голову, підборіддя, мову, тулуб і ноги. Зазвичай його не лікують, і лише при значній вираженості лікар може призначити протисудомні препарати або транквілізатори. Двох тижнів спостереження достатньо, щоб зрозуміти справжню причину тремору. Якщо руки продовжують тремтіти і це не пов'язано зі стресами і фізичними навантаженнями, то, швидше за все, тремор є патологічним. Патологічний тремор виникає на тлі серйозного захворювання як один із симптомів. У всіх випадках тремтіння не проходить саме по собі і розрізняється за характером.

Побічний ефект лікарських засобів

Токсична дія хімічних речовин та ліків може викликати мелкоразмашістий тремор в пальцях рук, нерегулярний і низькочастотний. У таких випадках відміна ліків і подальше симптоматичне лікування викликає припинення тремору.

Алкогольний тремор

Проявляється при запущеній формі хвороби. Це тремтіння розведених пальців рук, голови, всього тіла. Виникає вранці в стані похмілля. Після вживання спиртних напоїв зазвичай зменшується або зникає зовсім. Те ж саме стосується синдрому абстиненції при наркотичної залежності.

Гормональні причини
Тремтіння рук може бути пов'язано з надмірною виробленням гормонів щитовидної залози. Додатковим симптомом, що характеризує дане захворювання, є мова, яка дрібно труситься при висовиваніі. При цьому спостерігаються дратівливість, неспокій, різке схуднення, витончення волосся, серцебиття і пітливість. При діабеті низька концентрація цукру в крові теж викликає тремтіння. Стан супроводжується слабкістю і пітливістю. Але все проходить після прийняття солодкого.
Паркінсонічний тремор

Головний відмітний симптом паркинсонического тремору - тремтіння в спокої. Тремор рук нагадує рахунок монет або скочування пігулок. Він виникає асиметрично, тобто більше тремтить ліва або права рука (нога). Як тільки людина намагається вчинити довільний рух, тремор зменшується або проходить. Руху при паркінсонізмі добре помітні, але уповільнені.

Есенціальний тремор (тремор дії)

Відрізняється від паркинсонического тим, що руки тремтять не в стані спокою, а при русі або спробі зберегти певну позу симетрично в обох руках. Найчастіше він виникає у літніх людей, хоча може з'явитися в будь-якому віці і мати спадковий характер. Есенціальний тремор малопомітний. Вважається, що алкоголь його підсилює.

Мозжечковий (інтенціонний, атактический) тремор

Виникає при патологічних змінах в мозочку. Проявляється при активних рухах рук, ніг або при утриманні кінцівки в статичному положенні. Амплітуда збільшується під час цілеспрямованої дії (коли рука досягла потрібного предмета), зменшується і зникає при розслабленні кінцівок. Мозжечковий тремор може бути проявом черепно-мозкової травми, розсіяного склерозу, отруєння.

Астеріксіс

Вид тремору, який проявляється швидкими, великорозмашистий, аритмічний, «пурхають» рухами. Виникає в м'язах, що знаходяться в стані тривалого скорочення. Цей тип тремору виявляється, коли при витягуванні рук вперед і тильному згинанні кистей і пальців відбуваються швидкі нерегулярні згинальні руху. Вперше цей розлад було описано у пацієнтів з печінковою енцефалопатією.

Ритмічний міоклонус

Проявляється розмашистими рухами рук і тулуба, амплітуда коливань може досягати декількох сантиметрів. Тремтіння виникає при русі, а зникає при повному розслабленні. Щоб припинити тремор, доводиться сісти або лягти на руку. Така картина виникає при хворобі Вільсона, розсіяному склерозі, патологіях стовбура головного мозку, а також судинних захворюваннях.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com