image

Дієтолог із Закарпаття: Довголіття - це бобові та сирі кабачки

Відомий український лікар-дієтолог родом із Закарпаття Оксана Скиталінська розповіла про користь бобових та сирих кабачків

В нас міцно вкоренилися стереотипи, що збалансований сніданок -- то або вівсянка, або тарілка кисломолочного сиру (часто з медом), або омлет.
І ми часто забуваємо про надзвичайно цінне джерело якісних білків -- бобові. Вони у нас асоціюються із вздутим животом і через це багато хто уникає їх.
Але, якщо Ви не хочете старіти, а нагадаю, що старість - то не лише зморшки та сиве волосся, але й "хвороби старості" (атеросклероз з його інсультно-інфарктними наслідками, цукровий діабет 2 типу з його гангренами та сліпотою, рак, остеопороз, артрози та багато інших, які болісно вкорочують життя в самому його розквіті).
Тому, коли нам вже за 40, і тим більше за 50, треба дуже ретельно ставитися до того білка, який потрапляє на Вашу тарілку.
БОБОВІ мають бути в нашому раціоні часто та різні.
Вибір зараз -- неймовірний: сочевиця різних сортів, маш, нут, горох, квасоля, спаржева квасоля, арахіс, соєві продукти.
З них можна готувати дуже смачні і "довготримаючі" страви. На відміну від тваринних білків (м'яса, риби, яєць) бобові багаті на клітковину, якої дуже потребують кишечні мікроорганізми.
.
Клітковина бобових:
✔️Захищає не лише весь організм від нашестя токсинів, але й мозок, що дає додаткові шанси дожити до поважних років без Альцгеймера.
✔️Має антихолестериновий ефект -- нормалізує рівень холестерину, захищаючи судини від руйнування та старіння.
✔️Має гіпосенсибілізуючий ефект -- зменшує прояви алергій.
✔️Багата на поліфеноли -- фітонутрієнти, які зменшують всякі запалення, де б вони не ховались. Зокрема, це фолати (вітамін В9), що захищають серце від інфаркту, а судини -- від ушкодження токсичною амінокислотою гомоцистеїном.
Тому вживайте бобові.
✔️По ступеню засвоюваності: найлегше засвоюються маш та сочевиця, потім йдуть всі інші, а квасоля -- в кінці списку.
.
КАБАЧОК. Ви багато втратили, якщо до цього часу лише варите та смажите його. А можна їсти і СИРИМ. Смак настільки приємний, що лише цвітна капуста може складати конкуренцію. 
P.S. Єдине, що хочу зауважити: всякі сирі овочі підходять тим, в кого немає ніяких проблем із органами травлення у вигляді загострень, але, думаю, це і так зрозуміло.
По-перше, сирий кабачок -- це додаткове джерело хорошого вітаміну С (зваривши чи посмаживши кабачок, вітаміну С Ви не одержите).
По-друге, сирий кабачок має дуже низький ГІ (глікемічний індекс), що вкрай важливо для запобігання росту високого рівня цукру в крові та інсуліну, а, отже, старінню, хворобам та передчасної смерті.
Їжте кабачок сирим.
.
МІЙ СНІДАНОК.
Маш варений з чайною ложкою оливкової олії extra virgin (додаємо у готову страву) та 2 прозорими шматочками свіжого промороженого сала. Джерело різних видів клітковини, та олеїнової кислоти = протизапальний ефект + харчування для мікрофлори.
"Зелена тарілка": 1/4 авокадо, по одному суцвіттю сирої броколі та цвітної капусти, рукола та кабачок. Джерело сульфорафану та глутатіону = здоров'я печінки, достатній синтез серотоніну = хороший настрій.
"Ягідно-фруктова-тарілка": грейпфрут: джерело спермідину, що омолоджує клітини, особливо мозку, ягоди брусниці та обліпихи -- поліфеноли, каротиноїди, вітамін С = здорові елестичні судини, хороша пам'ять, захист мозку від старіння та хвороби Альцгеймера.
Напій із порошку цикорію. 1 чайна ложка на чашку. Містить пребіотик інулін, який омолоджує мікрофлору кишечника, а, відповідно і весь організм.

Оксана Скиталінська, лікар-дієтолог

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com