image

Для чого нам детоксикація, - лікар-дієтолог із Закарпаття

Токсини - невід'ємна складова сучасної людини. Від них потрібно позбавлятися, й допомогти у цьому можуть харчові продукти. Але потрібно знати, що і як вживати. 

Про детокс написала на своїй сторінці у Фейсбуці відомий лікар-дієтолог родом із Закарпаття Оксана Скиталінська. 

Детокс -- тема модна і гламурна. Бо найчастіше це слово асоціюється або із питтям дорогих соків із модних пляшечок, або з клізмами (менш популярно, але достатньо живуче).

Але детоксикація -- набагато ширше поняття. І про неї варто знати більше.

Щороку в оточуюче нас середовище потрапляють мільярди кілограмів токсичних речовин, вони просочуються у воду, яку ми п'ємо, накопичуються в їжі, яку ми їмо, і переносяться в повітрі, яким ми дихаємо.

Багато господарських і гігієнічних засобів, містять хімікати, які, якщо не смертельні, то напряму впливають на наш організм при тривалому використанні, викликаючи багато порушень, від гормонального дисбалансу і захворювань дихальної системи, до вад (пороків) розвитку та раку.

Ми не можемо уникнути дії токсинів, але в наших силах сильно обмежити їх вплив, зміцнюючи захисні сили організма, і звільняючись від їх скопичення.

Найбільша відповідальність за детоксикацію лежить на нашій ПЕЧІНЦІ, в розпорядженні якої -- сотні помічників -- детоксикаційних ферментів.

Для "харчової" детоксикації:
✅ переконайтеся, що у Вашому раціоні присутні в достатній кількості хрестоцвіті овочі (броколі, цвітна капуста; білокачанна, брюссельська), оскільки вони посилюють детоксикаційну функцію печінки;
✅ вживайте лимон, часник, цибулю, розмарин, пийте зелений чай -- це допоможе печінці виводити важкі метали;
✅ ароматна кінза -- є природнім хелатом для важких металів (хелат хімічно "захоплює" і виводить молекули токсичних речовин із організму);
✅ розторопша (сілімарин) допомагає печінці краще виконувати свої функції;
✅ вітамін С, магній, та вітаміни групи В покращують роботу ферментів детоксикації.

Щоб якісно позбавлятися токсинів не достатньо лише їжі та напоїв.
В першу чергу, це спосіб життя: достаній сон, фізична активність (аеробна, тобто біг, стрибки, швидка ходьба); нетоксичні миючі засоби; якісні фільтри води; очищувачі повітря; кімнатні рослини; одяг із натуральних тканин, відсутність активного і пасивного куріння.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com