Кір із Румунії все ще загрожує Закарпаттю
Через різке зростання захворюваності на кір в Румунії, закарпатські медики занепокоєні можливістю поширення цієї хвороби і в Закарпатті
Як ми повідомляли, Угорщина в терміновому порядку виділила 20 тисяч доз вакцин від кору, однак поки що це не рятує. В Закарпатті від кору вакциновано всього третину дітей.
За словами директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимира Марковича, відсутність у минулі роки достатньої кількості вакцин та антивакцинальна кампанія, розгорнута ще з 2008 року, призвели до суттєвого зниження рівня колективного імунітету.Єдиним захистом від цієї хвороби є профілактичні щеплення. Перше щеплення дитина отримує в 12 місяців, а друге (ревакцинацію) у 6 років. Зараз в області є 8923 дози вакцини для профілактики кору. Також вже наступного тижня надійде гуманітарний вантаж від Угорщини, яка додатково поставить в Закарпаття ще 20 тисяч доз вакцини.
Обласний позаштатний епідеміолог Вікторія Тимчик зауважила що останній раз різке зростання захворюваності в нашій області відбулося у 2012 році. Було зареєстровано 1835 випадків, що перевищило загальнодержавні показники у п’ять разів. Для кору характерна циклічність. Високі показники інфікування повторюються кожні 5-6 років. І 2017 рік – саме піковий. На сьогодні, як в Україні так і в нашій області, є ознаки наближення чергового епідемічного підйому цього захворювання.
Про ознаки хвороби та ускладнення, які вона викликає розповів головний лікар обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк. Найбільший ризик захворіти на кір у нещеплених дітей раннього віку. Лікар зауважив, що минулого року в області перехворіли кір тільки двоє, а цьогоріч – діагностовано один випадок кору у мешканця з Тячівщини.
Медики наголошують, щоб захистити дитину від небезпечної інфекції потрібно якнайшвидше зробити щеплення. Жодного випадку ускладнень чи побічних дій вакцини «Пріорікс» яка є сьогодні у всіх щеплювальних кабінетах області, за останні роки не зафіксовано.